O koľko rastie minimálna mzda v apríli 2021 na základe vašej vekovej skupiny

Minimálna Mzda

Zvýšenie životnej mzdy kancelára je len zlomok toho, čo bolo pôvodne sľubované(Obrázok: REUTERS)

Britská kancelária s najnižším príjmom v budúcom roku zvýši plat o 19 hodín za hodinu, oznámila kancelárka.

Pracovníci základnej sadzby dosiahnu zvýšenie o 2,2%, povedal Rishi Sunak, v obrátke o 49 p za hodinu sľúbenú začiatkom tohto roka.

Počas svojho stredajšieho prieskumu výdavkov uviedol, že v apríli sa národná mzda zvýši na 8,91 libry na hodinu, pričom táto sadzba sa rozšíri na osoby vo veku 23 a viac rokov.

Odbory však označili rozhodnutie o zvýšení platu 49 p za „sklamanie“ tisícov zraniteľných rodín, pretože ignoroval aj výzvy na predĺženie univerzálneho kreditu o 20 libier týždenne.

„Pracovníkov s národnou minimálnou mzdou - v neposlednom rade z dvoch miliónov, ktorí sú kľúčovými pracovníkmi -, sklamalo rozhodnutie vlády vrátiť sa k plnému plánovanému nárastu, ktorý im bol sľúbený,“ uviedol Kongres odborov.

Prichádza ako -

 • Koronavírus spôsobuje ekonomike najhoršiu ranu za 300 rokov, keď HDP klesol o 11,3%

 • Do konca roka 2021 bude podľa prognózy nezamestnaných 2,6 milióna ľudí

 • Sestry, lekári a ďalší v NHS zvýšia platy

 • Rast miezd vo zvyšku verejného sektora bude budúci rok pozastavený

 • Štátne dôchodky sa zvyšujú o minimálnu sumu

 • Spojené kráľovstvo znižuje svoje výdavky na zahraničnú pomoc na 0,5 percenta HDP

Národná mzda je hodinová sadzba pre osoby vo veku 25 rokov a staršie a pracujúce v Británii.

koľko stojí ksi

Od apríla budúceho roka však budú zahŕňať aj osoby vo veku 23 a viac rokov.

To znamená, že 23 a 24-ročným, ktorí majú v súčasnosti 8,20 libry na hodinu, dôjde k zvýšeniu platov o 71 p na 8,91 libry.

duchovný význam 25

Minimálna mzda - ktorá platí pre osoby vo veku 16 a viac rokov - bude od budúcej jari tiež rásť.

Na inom mieste Sunak potvrdil obavy zo zmrazenia platov vo verejnom sektore pre ľudí v oblastiach, ako sú ozbrojené a policajné sily.

Ovplyvnilo vás zmrazenie platov? E -mail NEWSAMnews@trinityNEWSAM.com

Povedal však, že 2,1 miliónu zamestnancov NHS, ktorí zarobia pod 24 000 libier, bude zaručené zvýšenie platov najmenej o 250 libier.

Povedal: „Celkovo vzaté, tieto zvýšenia minimálnej mzdy pravdepodobne prinesú úžitok asi dvom miliónom ľudí.“

Pokiaľ ide o výdavky rezortov, kancelárka uviedla, že v budúcom roku to bude spolu 540 miliárd libier, a potom poznamenala: „V priebehu tohto a budúceho roka sa každodenné výdavky rezortov zvýšia v reálnom vyjadrení o 3,8%-čo je najrýchlejšie tempo rastu za 15 rokov . '

Čo je to teraz národná životná mzda?

Rishi Sunak uviedol, že minimálna mzda sa zvýši o 2,2% na 8,91 GBP za hodinu, pričom táto sadzba sa rozšíri na osoby vo veku 23 a viac rokov (Obrázok: Getty)

Národná minimálna mzda (NMW) je minimálna mzda za hodinu, na ktorú má väčšina zamestnancov nárok zo zákona. Sadzba do značnej miery závisí od veku pracovníka a od toho, či je učňom. Ak máte viac ako 25 rokov, v súčasnosti sa namiesto toho kvalifikujete na národnú mzdu.

Obe sadzby sú zákonnou požiadavkou a ich nedodržanie môže mať za následok pokutu zamestnávateľa a dokonca zaradenie do ročného zoznamu hanby.

Pravidlá uvádzajú, že ak pracujete a máte 25 alebo viac rokov (a nie v prvom roku učňovského vzdelávania), vaša hodinová sadzba musí byť najmenej 8,72 GBP.

Pomocou tohto zistíte, či máte nárok na národnú životnú mzdu šikovná kalkulačka .

Šéfovia musia zo zákona platiť pracovníkom nasledujúce sadzby:

 • Máte 25 alebo viac rokov? 8,72 GBP za hodinu

 • Vek 21-24? 8,20 GBP za hodinu

 • Vek 18-20? 6,45 GBP za hodinu

 • Vek 16-17? 4,55 GBP za hodinu

 • Učeň? 4,15 GBP za hodinu

Je potrebné dodržať niekoľko pravidiel:

 • Učni majú nárok na učňovskú sadzbu iba vtedy, ak sú a) vo veku 19 rokov alebo mladší alebo b) vo veku 19 rokov a starší a sú v prvom ročníku učňovského školstva.

 • Aby ste získali nárok na minimálnu mzdu, musíte byť v školopovinnom veku (16 a viac rokov).

Čítaj viac

Výdavky na kontrolu
Všetko, čo potrebujete vedieť na prvý pohľad Do konca roka 2021 bude nezamestnaných 2,6 milióna ľudí Výhody môžu stúpnuť iba o 37 p týždenne Zaplaťte zmrazenie za milióny, ale oslobodené od NHS

O koľko sa zvýši národná minimálna mzda v apríli 2021?

1. apríla 2021 sa platy všetkým zamestnancom zvýšia.

nie je frank skinner v poriadku? 2017

Učni budú musieť zaplatiť (najmenej) 4,30 libry za hodinu, do 18 rokov 4,62 libry za hodinu, do 20 rokov 6,56 libry za hodinu a pre deti vo veku 21 až 22 rokov 8,36 libry za hodinu. Tí, ktorí majú 23 a viac rokov, musia dostávať platbu najmenej 8,91 libry za hodinu.

Nové ceny od roku 2021

Od apríla 2021 budú musieť šéfovia zákonne platiť pracovníkom nasledujúce sadzby:

 • Vo veku 21-22 rokov? 8,36 GBP za hodinu

 • Vek 18-20? 6,56 GBP za hodinu

 • Vek 16-17? 4,62 GBP za hodinu

 • Učeň? 4,30 libry na hodinu

Avšak „živá mzda“; je úplne samostatná entita zriadená spoločnosťou Nadácia Living Wage Foundation . Revízia sa vykonáva aj každoročne.

To nie je zákonná požiadavka, ale skôr to, čo aktivisti veria pracovníkom mal by zarábať (faktorovanie inflácie a podobne). Mnoho zamestnávateľov - ako sú supermarkety - si to zvolili v prospech vládnych smerníc, a preto svojim zamestnancom platí viac.

V súčasnosti je mzda Living Wage vo Veľkej Británii 9,50 libry na hodinu, alebo 10,85 libry, ak žijete v Londýne. Uvedené ceny platia pre všetky osoby staršie ako 18 rokov.

liverpool v aston vila v televízii

Vaše práva, ak máte nedostatočné platby

(Obrázok: Getty)

Prečítajte si výplatnú pásku

Zo zákona máte nárok na výplatnú pásku a mali by ste sa opýtať svojho šéfa, ak ju nedostanete automaticky. Jeho prečítanie vám pomôže zistiť, koľko zarábate a koľko zdaňujete. The Peňažná poradňa má sprievodcu, ktorý vám pomôže ho dekódovať.

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako vám môže byť zaplatené. Ak ste platení za hodinu, malo by to zahŕňať aj cestovanie medzi rôznymi pracoviskami - môžete úplné pravidlá nájdete tu . Ak dostávate ročný plat, môžete vypočítajte si plat za hodinu . Aj keď ste zaplatení za konkrétnu prácu, existuje primeraná hodinová sadzba - vyrieš to tu .

Čo robiť, ak si myslíte, že ste zaplatení nespravodlivo

Ak sa domnievate, že máte nedostatočné platby, mali by ste čo najskôr požiadať o radu v tejto záležitosti. Aký je váš nárok, môžete zistiť pomocou Online nástroj pomoci [Acas] poradenskej, zmierovacej a arbitrážnej služby.

Acas je bezplatný orgán, ktorý poskytuje informácie a rady zamestnávateľom a zamestnancom v oblasti pracovného práva.

Ak zistíte, že ste v skutočnosti nespravodlivo platení, odporúča sa najskôr porozprávať so zamestnávateľom a pokúsiť sa problém vyriešiť.

Ak to nefunguje, máte právo podať formálnu sťažnosť svojmu zamestnávateľovi.

Alternatívne Acas hovorí, že pracovník môže podať sťažnosť na HMRC, ktorá to za vás vyšetrí.

Ak HMRC zistí, že zamestnávateľ nedodržiava minimálnu mzdu, môže pracovníkovi zaslať upozornenie na nedoplatok plus pokutu za nezaplatenie správnej mzdy.

Maximálna pokuta za nezaplatenie bude 20 000 libier na pracovníka. Zamestnávateľom, ktorí nezaplatia, však môže byť uložený zákaz výkonu funkcie riaditeľa spoločnosti až na 15 rokov.

Ak chcete ďalšie rady, zavolajte vláde Linka pomoci pre platby a prácu na 0800 917 2368 . Služba je bezplatná a dôverná.

Prípadne sa pokúste priblížiť k Občiansky poradný úrad [TAXÍK]. Ich poradcovia vám môžu bezplatne pomôcť s celým radom peňazí a právnych záležitostí.