Ako sa zbaviť lietajúcich mravcov: 6 tipov po britskej letnej invázii hmyzu

Uk News

Lietajúce mravce: Ľudia sa obrátili na sociálne médiá, aby informovali o invázii do Británie(Obrázok: Twitter)Sociálne médiá sa začali hemžiť a ľudia sa „plazili von“ inváziou lietajúcich mravcov nad Britániu.


K stovkám sťažností na škodcov sa pridali aj osobnosti ako Eamonn Holmes a spevák McBusted Danny Jones.Panika už nie. Tu je šesť najlepších tipov, ktoré vám pomôžu postaviť sa malým tvorom hlava nehlava.


KLIKNUTÍM TU zobrazíte VIAC TWITTEROVÝCH OBRÁZKOV INVÁZIE

Mravce postriekajte mydlom na umývanie riadu

Mydlo na umývanie riadu je účinným prostriedkom proti lietajúcim mravcom, pretože sa prichytáva k ich telám a dehydruje ich. Zaobstarajte si fľašu s rozprašovačom, ktorá zachytí malé tvory za letu, a zmiešajte dve štedré striekačky tekutiny na umývanie riadu s vodou.Zachyťte ich lepiacou páskou

Nalákajte drobnosti na zdroj potravy a prilepte pásku čo najbližšie lepiacou stranou nahor.

Roj lietajúcich mravcov

Roj lietajúcich mravcov (Obrázok: Getty)


Zaútočte na mravce umelým sladidlom

Niektoré druhy sladidiel sú pre mravce veľmi toxické. Ak napríklad primiešate sladidlo s jablkovou šťavou, vznikne viskózna pasta, ktorú mravce odnesú späť do kolónie. Keď sa tam spotrebuje, zabije časť ich populácie.

Použite insekticídny prášok

Insekticídny lak je možné aplikovať okolo prahov dverí alebo spojov stien a podlahy, kde behajú mravce, alebo tieto oblasti postriekať insekticídnym aerosólom, ktorý je na toto použitie označený.

Michelle Rodgers tvrdí, že ju a jej rodinu už deväť rokov trápia lietajúce mravce

Lietajúce mravce: Celebrity sa pripojili k roji ľudí, ktorí sa sťažujú na hmyz, ktorý napadol Britániu (Obrázok: Denný záznam/Paul Chappells)

Umiestnite plechovky na mravčie kopce

To sa musí vykonať ráno. Keď sa mravce zahrievajú, odoberú vajíčka do konzervy. Popoludní zasuňte kúsok lepenky pod každú plechovku a vyberte a zlikvidujte vajíčka. Sú príjemnou pochúťkou pre vtáky, najmä kurčatá.

Nalejte vriacu vodu do kopca mravcov

Keď nájdete mravenisko, zalejte ho vriacou vodou. To by malo zabiť väčšinu mravcov a odradiť ostatných od návratu.

Lietajúce mravce sú najbežnejšie vtedy, keď na kúzlo vlhkého počasia tesne nadväzuje horúce vlhké počasie a je spojené s reprodukciou mravcov.

načítavanie hlasovania

Všimli ste si lietajúcich mravcov rojiacich sa nad Britániou?

4000+ HLASOVANÍ TAK ĎALEKO

ÁNONEROBTE