Vedúci lúpeže Hatton Garden našiel v úschovni pri predchádzajúcom zamestnaní choré obrázky toryského násilníka

Uk News

Brian Reader

Heist mastermind: Brian 'The Guv'nor' Reader(Obrázok: Metropolitná polícia/PA)Lúpežný šéf Hatton Gardens Brian Reader bol zdesený, keď sa jeho gang vlámal do bankového trezoru a našiel otrasné fotografie popredného politika zneužívajúceho deti.


Povestný gauner bol však ešte viac šokovaný, keď zlodeji nechali obrázky na polícii, aby ich našli - len aby sa zločiny ministra konzervatívneho kabinetu ututlali.Čitateľovi, známemu ako The Guv’nor, hrozí väzenie za naplánovanie minuloročného náletu Hatton Garden na 14 miliónov libier a tvrdenia o svojom predchádzajúcom vlámaní sa do spoločnosti môžu teraz odhaliť po prvý raz.


Lloyds Bank na rohu Baker Street a Marylebone Road v Londýne, kde bola v noci 11. septembra 1971 prelomená trezor banky, v ktorej boli uložené trezory.

Lloyds Bank na rohu Baker Street a Marylebone Road v Londýne, kde bola v noci 11. septembra 1971 prelomená trezor banky, v ktorej boli uložené trezory. (Obrázok: NEWSAMpix)

Obrázky boli údajne nájdené ukryté v bezpečnostnej schránke v roku 1971, keď gang tuneloval do pobočky Lloyds na Baker Street v centre Londýna a unikol s nákladom 3 milióny libier.Blízky dôverník 76-ročného kariérneho zločinca Readera povedal: Bol to pre nich šok, keď našli fotografie slávneho politika zneužívajúceho deti.

Gang bol znechutený a nechal ich ležať na podlahe trezoru, aby ich polícia našla, ale nič sa nerobilo.


Dave (Daniel Mays) a Terry (Jason Statham) v tuneli

Daniel Mays Jason Statham vo filme The Bank Job z roku 2008, ktorý bol založený na razii v roku 1971

Vtedajšia vláda údajne prinútila tlač, aby prestala informovať o vlámaní ako o záležitosti národnej bezpečnosti, a to kvôli obvineniam, že v inom trezore v trezore sa našli priekopnícke fotografie zosnulej princeznej Margaréty.

Najnovšie tvrdenia, ktoré odhalil denník , sú však viac znepokojujúce a sú ďalším dôkazom utajenia silných pedofilov v zariadení.

Nepomenujeme politika, ktorý medzitým zomrel a nikdy nebol verejne spojený s obvineniami zo sexuálneho zneužívania detí.

Ale podrobili sme podrobnosti Nezávislému vyšetrovaniu sexuálneho zneužívania detí, ktoré má preskúmať nároky voči labouristickému kolegovi Lordovi Jannerovi, ktorý zomrel pred súdom za sexuálne zneužívanie detí, a poslancovi Lib Demovi Cyrilovi Smithovi, ktorého pedofília bola odhalená po jeho smrti. .

Predseda vyšetrovania Sudca Goddard v novembri povedal: Vykonáme objektívne vyšetrovanie zistení obvinení zo zneužívania ľuďmi s verejným významom spojených s Westminsterom.

Princezná Margaret a Lord Snowdon Antony Armstrong Jones počas obradu pri príležitosti nezávislosti ostrova Jamajka v roku 1962

Princezná Margaret a Lord Snowdon Antony Armstrong Jones (Obrázok: NEWSAMpix)

Vyšetrovanie sa zameria na závažné obvinenia zo sexuálneho zneužívania detí, ktorých sa týkajú súčasní alebo bývalí poslanci, vyšší štátni úradníci, vládni poradcovia a členovia spravodajských a bezpečnostných agentúr.

Posúdi obvinenia z utajovania a sprisahania a preskúma primeranosť reakcií orgánov činných v trestnom konaní na tieto obvinenia.

Ak by sa obrázky, ktoré našiel Reader, v tom čase dostali na verejnosť, spôsobilo by to obrovský politický škandál.

V roku 1971 začínal zločineckú kariéru trvajúcu päť desaťročí, ktorá ho zahŕňala pri raziách v hodnote viac ako 150 miliónov libier a stala sa z neho najväčší britský zlodej.

Jeho gang strávil mesiace plánovaním práce na Baker Street.

Prenajali si obchod s koženým tovarom, dvoje dvere hore od banky, a potom tunelovali 40 stôp od suterénu obchodu do trezorov.

Brian Reader a jeho zosnulá manželka Lynne na večeri s priateľmi v Paríži v roku 1970

Brian Reader a jeho zosnulá manželka Lynne na večeri s priateľmi v Paríži v roku 1970

Akonáhle boli vo vnútri, vyplenili 268 bezpečnostných schránok - takmer štyrikrát viac ako 73, ktoré otvoril gang Hatton Garden.

Zdroj povedal: Brianovi nebolo dobre, keď robil Baker Street, pretože bol len niekoľko mesiacov mimo nemocnice po tom, čo spadol na hlavu pri inom zamestnaní.

Má však veľkú výdrž a nenechá si ujsť šancu odvrátiť doposiaľ najväčšie britské vlámanie.

Nálet zostáva najväčší v britskej histórii, napriek tvrdeniu, že Hatton Garden bola väčšia.

V dnešných peniazoch by ukradnuté 3 milióny libier zodpovedali zhruba 41 miliónom libier.

Za zločin boli odsúdení štyria muži, vrátane fotografa Tonyho Gavina, a boli uväznení až na 12 rokov, ale Reader unikol stíhaniu.

Brian Reader, ktorý sa priznal k sprisahaniu s cieľom spáchať vlámanie počas razie v bezpečnostnom depozite Hatton Garden

Brian Reader, ktorý sa priznal k sprisahaniu s cieľom spáchať vlámanie počas razie v bezpečnostnom depozite Hatton Garden (Obrázok: Getty)

Druhý zdroj, člen gangu, predtým pre NEWSAM v roku 2008 povedal, že v trezoroch bola nájdená detská pornografia, ale neuviedol ďalšie podrobnosti.

Povedal: Boli sme znechutení a nechali sme to v ich otvorených škatuliach, aby polícia mohla vypátrať majiteľov.

Nechceli sme vziať nič, čo by nám mohlo spôsobiť ďalšie problémy. Všetko, čo sme chceli, bola hotovosť a šperky.

V čase náletu bolo manželstvo princeznej Margaret s Antonym Armstrongom-Jonesom, grófom zo Snowdonu, v záverečnej fáze.

V 60. a 70. rokoch bola sestra kráľovnej známa tým, že tvrdo žúrovala na karibskom ostrove Mustique, kde ju zobrazili milenec Roddy Llewellyn, o 17 rokov mladší záhradník.

Martin Lewis grant pre samostatne zárobkovo činné osoby
„bazalka“ na druhom poschodí v Hatton Garden v prvý deň lúpeže

„bazalka“ na druhom poschodí v Hatton Garden v prvý deň lúpeže (Obrázok: PA)

Hovorí sa, že fotila nahé kamarátky, ale nie je známe, či si ju niekedy niekto vzal.

Bývalý útočník by povedal iba: Nemôžem o tom hovoriť.

Zloděj, ktorý opisoval prípravy na vlámanie, dodal: Skôr ako sme začali, ja a komplic sme sa obliekli do buřinky a pruhovaného oblečenia a vošli sme do banky.

Dokázali sme zmerať vzdialenosť od steny k trezoru pomocou dáždnika, aby sme mohli vypočítať, ako ďaleko sme potrebovali na tunelovanie a neskončili tak, že sme sa objavili na zlom mieste.

Michael X (alias Michael de Freitas alebo Michael Abdul Malik, 1933-1975)

Zabijak Michael X (Obrázok: Getty)

Tunelovali pod reštauráciou Chicken Inn vedľa banky a pomocou výbušnín rozstrelili 3 stopy železobetónu.

Betón nebol zapojený do poplašného systému, pretože sa považoval za nepreniknuteľný. Osem ton sutiny bolo vyhĺbených a zanechaných.

Raider povedal: Keď sme konečne prišli, nedokázal som sa dostať cez dieru a mohol som strčiť iba hlavu dovnútra. Ale ostatní sa dostali dovnútra a schmatli škatule.

Reader bol príliš chorý na to, aby pomohol s vŕtaním, ale bol medzi tými, ktorí sa dostali do trezoru, aby násilne otvorili škatule.

Prvý zdroj povedal: Bol veľmi dobrý v ich otváraní a čoskoro bola klenba nahromadená prázdnymi škatuľami.

Jedna zo škatúľ patrila Michaelovi Xovi, dílerovi drog a vodcovi Black Power, ktorý bol odsúdený za vraždu a v roku 1975 obesený v Trinidade.

Príbeh vlámania bol prerobený do filmu Banková práca z roku 2008, v ktorom si zahrali Jason Statham a Daniel Mays.