Vyhral niekedy niekto národnú lotériovú súpravu na celý život? Čo sa vlastne deje?

Národná Lotéria

Váš Horoskop Na Zajtra

(Obrázok: NTI +44 (0) 117 9066 550)

dan neal rylan clark neal

V marci spustila národná lotéria novú hru - namiesto jednorazových miliónov naraz Set For Life ponúkala víťazom 10 000 libier mesačne po dobu 30 rokov.

Náklady na vstup iba 1,50 GBP priniesli veľa vzrušenia - a takmer žiadnych víťazov.

Z doterajších 37 žrebovaní sa iba jednej osobe podarilo zhodiť s piatimi číslami plus bonusovou loptou. Trvalo 19 žrebovaní, aby niekto vyhral hlavnú cenu, a od posledného víťaza je to už 13 zápasov.

A kvôli rozdielom medzi víťazmi sa ľudia pýtajú, či je hra férová.

Hra bola spustená 18. marca a funguje veľmi odlišne od ostatných ponúk národnej lotérie.

Ceny sú pevné - takže nezáleží na tom, koľko ľudí hrá, dostanete rovnakú sumu za zhodu rovnakého počtu loptičiek.

Okrem najvyššej ceny môžete vyhrať aj 10 000 libier mesačne na rok alebo paušálne sumy 250, 50, 30, 20, 20, 10 a 5 libier za zhodný počet loptičiek.

Šanca na výhru jackpotu je viac ako 15,3 milióna na jednu, zatiaľ čo pravdepodobnosť výhry akejkoľvek ceny je rozumnejších 12,4 ku jednej.

Prevádzkovateľ lotérie Camelot pre NEWSAM Money uviedol, že v priemere je 54,4% tržieb za Set For Life k dispozícii na vyplatenie vo forme cien, pričom 40% sa spoločnosti vracia buď prostredníctvom daní, alebo ide na dobrú vec.

Čo sa však stane s cenami, ak nikto nevyhrá?

Pri žrebovaní EuroMillions a Lotto sa jackpot prevracia. To sa však nemôže stať, keď je jackpot fixný.

Jednoduchá odpoveď je, že ak je príliš dlho bez víťaza, Camelot uľahčuje výhru.

To sa stalo 23. mája.

Po 19 remízach, pri ktorých nikto nevyhral, ​​vyhrali dvaja ľudia 30 000 libier mesačne po dobu 30 rokov - ani jeden z nich však nedosiahol šesť čísel.

Ako? Všetko je na losovaní 'Super Chance'.

Andy Carter, starší víťazi národnej lotérie & apos; poradca povedal: „Žrebovanie super šancí prebieha, pokiaľ nenájde aspoň jeden víťaz hlavnej ceny - buď v úrovniach cien Match 5 plus Life Ball alebo Match 5 hlavných čísel.‘

V tomto prípade sa obaja víťazi zhodovali s piatimi hlavnými číslami, ale ani jeden z nich nezískal Life Ball.

Prečo teda ľudia nevyhrávajú hlavnú cenu častejšie?

Ako povedal Camelot, keď čakal, kým prvá osoba spojí všetkých šesť čísel: „Na konci dňa je to lotéria.“