Zákazníci spoločnosti Furniture Village čakajú na objednávky v dôsledku Covid a kybernetického útoku 5 mesiacov

Dedina Nábytku

Nakupujúci v zariadení Furniture Village zúria o maloobchodníkovi na sociálnych sieťach

Nakupujúci v zariadení Furniture Village zúria o maloobchodníkovi na sociálnych sieťach(Obrázok: Alamy Stock Photo)

Zákazníci spoločnosti Furniture Village uviedli, že bez akejkoľvek aktualizácie zo strany spoločnosti nechali mesiace čakať, kým prídu pohovky, stoly a iný tovar pre domácnosť.

Predajca domácich potrieb, ktorý má vo Veľkej Británii približne 50 obchodov, nedávno utrpel kybernetický útok, ktorý viní z najnovších akcií.

Zákazníci na Twitteri však tvrdia, že na ich nábytok čakali týždne alebo niekedy mesiace, dokonca ešte predtým, ako došlo k kybernetickému útoku.

Kybernetický útok mal údajne trvať asi týždeň a stal sa začiatkom tohto mesiaca.

Spoločnosť Furniture Village tvrdí, že vie, že počas narušenia zabezpečenia neboli ohrozené žiadne údaje o zákazníkoch.

Furniture Village má vo Veľkej Británii 50 obchodov

Furniture Village má vo Veľkej Británii 50 obchodov (Obrázok: Alamy Stock Photo)

V rozhovore pre denník The NEWSAM jeden zákazník Raj Bithal povedal, že si v januári 2021 objednal nový jedálenský stôl, stoličky a barové stoličky za 1 150 libier.

Bolo mu povedané, že súprava príde začiatkom mája 2021, aby sa to odsunulo až na jún 2021 - a jeho objednávka stále neprišla.

stevenage crash celé video

44 -ročný Bithal, ktorý žije v Nottinghame, povedal: Nič som nepočul, preto som zavolal na začiatku mája a oni povedali, že to bude budúci týždeň.

Odvtedy nič, kým som ich neprenasledoval cez Twitter. Potom povedali v polovici júna ... teraz nič, pretože ich systémy sú stále nefunkčné ...

Starú jedálenskú súpravu sme predali tak, ako sme očakávali výmenu v máji ... takže teraz nemáme stôl a stoličky, kde by sme mohli sedieť a jesť ako rodina. Nedostatok aktualizácií od nich je veľmi slabý.

Furniture Village uznal kybernetický útok na svojom webe

Furniture Village uznal kybernetický útok na svojom webe

sobotný večer so sebou, kedy

Píše na Twitter, ďalší zákazník povedal, že čakajú mesiace bez akéhokoľvek kontaktu s Furniture Village.

Povedali: Sme schopní vrátiť vám zálohu, ktorú sme zaplatili za pohovky? Čakali sme mesiace a na mnoho telefónnych hovorov a e -mailov sme nedostali žiadnu odpoveď.

Ďalší povedal: Takže, Furniture Village utrpel kybernetický útok a všetky systémy sú nefunkčné.

Frustrujúce pre nich, ale aj pre zákazníkov, ako som ja, ktorí sa nemôžu dostať k tomu, aby sa niekto sťažoval na päť mesiacov plus čakanie na objednávku nábytku, ktorá zostáva nedodaná ...

Štvrtá osoba tweetovala: Zúfalo sme chceli, aby nám bola pohovka doručená z Furniture Village po takmer 14 týždňoch od zadania objednávky. Stále netušíme, kedy sa toho dočkáme ...

Ďalší dodal: Absolútny chaos. Objednávka mešká už štyri týždne. Umiestnené v januári, povedali, že to má byť začiatkom mája.

vznešený lynč michael barrett

Nikto vám nevola, aby vám oznámil, že je to oneskorené. Musíte sa prenasledovať, inak je to rádiové ticho. Veľmi zlý servis…

Na jeho webových stránkach sa dodávky z Furniture Village pohybujú v súčasnosti od siedmich dní do 15 týždňov.

Poznamenáva však, že niektoré objednávky sa môžu kvôli kríze koronavírusov oneskoriť - a sľubuje, že bude zákazníkov informovať o všetkých zmenách v dátume ich doručenia.

Oznámenie na webovej stránke Furniture Village znie: „Upozorňujeme, že naše odhadované dodacie lehoty sú uvedené v dobrej viere na základe najlepších informácií, ktoré máme.

„Vzhľadom na ochorenie COVID-19 môže neočakávané zdržanie príležitostne skrátiť dodacie lehoty. Ak sa to stane, budeme vás informovať o všetkých zmenách vo vašom dátume dodania. '

Potom, čo The NEWSAM predložil svoju sťažnosť na Furniture Village, pán Bithal nám povedal, že ho predajca odvtedy kontaktoval a sľúbil mu, že jeho tovar bude doručený tento pondelok.

Hovorca spoločnosti Furniture Village povedal: „Boli sme v kontakte s pánom Bithalom, aby sme sa ospravedlnili za oneskorenie jeho dodania v máji a potvrdili jeho nový júnový dátum dodania.“