Rozkvet: Tipy od rodiny za jedným z našich skvelých záhradných centier

Záhradníctvo

Odborníci: Diarmuid, vľavo, s Johnom a jeho synmi(Obrázok: Tony Spencer)

meno dieťaťa danielle lloyd

Počas týždňa som mal príjemnú návštevu záhradného centra a škôlky.

Natáčal som premenu v Boltone a ako obvykle sme boli na love rastlín. Zvlášť sme chceli farbu, ktorá by rozjasnila deň nášho klienta.

Vedci ma riadne nasmerovali na Giants Seat Garden Center.

Navštevujem veľa miest, ktoré pestujú a predávajú rastliny, a milujem túto časť práce, pretože záhradníctvo je odvetvie, ktoré pohltila vášeň.

Ľudia, ktorí majú radi rastliny, často pracujú v tomto odvetví a nevedia sa dočkať, kedy sa podelia o nugety informácií, ktoré za tie roky získali.

V okamihu, keď som vstúpil do záhradného centra Giants Seat, vedel som, že ma čaká niečo dobré.

Rozhliadol som sa okolo. Nachádza sa na brehu rieky, je dlhá a úzka a očividne sa v priebehu desaťročí vyvíjala.

Vonku je obchod, polytunery, skleníky a vyvýšené záhony plné kríkov a bylinných trvaliek.

Je plný kúzla zo starej školy, plný znalostí a je klenotom v týchto časoch, keď sú záhradné centrá mekkami zákazníkov, ktorí sa často nestarajú o rastliny.

Nenájdete tu žiadne vianočné ozdoby ani darčeky. To, čo nájdete, je rodina, ktorej farby už celé generácie rastú.

Predstavte si, že to je to, čo robia - rastú farby.

Dodáva sa v podobe muškátov, begónií, nechtíka lekárskeho, lobeliek, alyssum, salvias a tagetes. Každý kúsok posteľnej bielizne, o ktorom ste mohli snívať.

Chladné tohtoročné jar zapríčinilo útlm predaja.

Ale patriarcha Jim Kidd to už všetko videl: V súčasnosti nie je nikto nablízku, ale akonáhle sa trochu zahrejeme, nebudú sa zastavovať nákladné autá zákazníkov, ktorí otvoria svoje topánky a prijmú podnosy lôžkovín.

kedy sa natáča striktne výsledková šou

„A nepretržité zavlažovanie, keď sa skleníky zahrejú, udrží všetko v poriadku.

Táto rodina pozná svoje lôžkoviny ako nikto, koho som kedy stretol. V tejto časti krajiny je toto miesto, kam ísť.

mapa letovej trasy heathrow

Jim a jeho deti - Steven, Alan, John a Diane - všetci spolu fungujú v harmónii, dve generácie s najväčšou pravdepodobnosťou na ceste nájdete ďalšiu.

Očarilo ma to a využil som príležitosť a požiadal som ich, aby sa s vami podelili o svoje rady na farebnú jar a leto.

Jimove najlepšie tipy

● Vzhľadom na aprílové počasie si nerobte starosti s vysádzaním podstielky až o niečo neskôr. Času je dosť a veľmi často sa im lepšie sadí koncom mája alebo začiatkom júna.

● Rušné lízanky majú veľa problémov s plesňou, ale ak máte pocit, že by ste ich používanie nechceli riskovať, nezúfajte. Jednoducho použite begonia semperflorens - možno budete musieť zasadiť niekoľko kusov navyše, ale celé leto sa vám odmenia farbou.

Alanove najlepšie tipy

● Najlepšie využite všetky svoje dostupné priestory vysadením vaní, hrncov a nádob na podlahu a potom pomocou svojho domu, prístreškov a plotov postavte nástenné koše a závesné koše. Vneste farbu do svojho života a záhrady.

● Nezabudnite, že pri výsadbe do košov a kvetináčov sú rastliny úplne závislé na vás, preto ich neignorujte - najmä v teplejšom počasí. Zalievajte každý deň a podávajte krmivo pravidelne raz týždenne, alebo aplikujte krmivo s pomalým uvoľňovaním (vydrží až šesť mesiacov).

● Všetky rododendrony, azalky a kamélie vo vašej záhrade, ktoré teraz kvitnú, by mali odstrániť odumreté kvetné hlavy. Najlepší čas na kŕmenie týchto rastlín je neskoré leto alebo začiatok jesene pomocou včelího rastlinného krmiva.

● Mŕtvy nadpis je rovnako dôležitý pre všetky vaše letné podstielky a bylinné trvalky. Ponechanie odumretých kvetov plytvá rastlinnou energiou, ale ich odstraňovaním sa uvoľňujú zdroje potravy, ktoré rastliny môžu použiť na pestovanie alebo produkciu ďalších kvetov.

čo znamená 1717

● Ak chcete, aby včely a hmyz v záhrade priniesli viac vtákov, vyberte si rastliny bohaté na nektár. Väčšina kvetov sedmokrásky je bohatá na nektár a dobrým príkladom sú rastliny, ako napríklad osteospermum a senetti.

Johnove najlepšie tipy

● Aj keď je počasie stále tak chladné, je vhodný čas na výsadbu dlhodobejších viacročných rastlín. V tomto ročnom období je v záhradných centrách k dispozícii obrovský výber z orientálnych makov, penstemons, fygelius a levandule.

● Pri výsadbe bylinných rastlín nezabúdajte na to, že odumierajú, a preto je vhodné zasadiť do nich niekoľko farebných kríkov a vždyzelených rastlín, aby ste vytvorili rámec, v ktorom môžu trvalky kvitnúť.

Najlepšie tipy od Diane

● Pri súčasných problémoch so zákazom hadicových potrubí vo Veľkej Británii má zmysel aplikovať okolo svojich rastlín mulčovanie alebo mini kôru, aby sa zaistilo, že zachovajú všetku dostupnú vlhkosť.

● Napriek tomu, že je chladné počasie, stále existuje niekoľko odrôd podstielky, ktoré môžete vysádzať aj pri slabých mrazoch, napríklad antirrhinum, macešky, zásoby, mimulus a violy.

Stevenove najlepšie tipy

● Zvážte, či pre vaše koše a kontajnery nebude chýbať systém kvapkajúceho zavlažovania poháňaného batériami, ktorý bude šetriť vodou a udržiavať vaše rastliny v perfektnom stave.

● Pri výsadbe kvetináčov a košov pridajte hnojivo s riadeným uvoľňovaním-najlepšie také, ktoré má voľné pelety, pretože tento formát je lacnejší ako kŕmne tablety a zlepšuje distribúciu v celom komposte.

● Otec hovorí: Najlepšie letá začínajú neskoro. V takom prípade teda vysádzajte neskoro a používajte dlho kvitnúce odrody. Hľadaj dahlia hypnotica, ktorá bude kvitnúť až do prvých mrazov na jeseň a nesklame.

● Buďte dobrodružní a skúste skombinovať tmavé lístie a živé kvety radu muškátov Savannah-alebo ktorékoľvek z nových ocenených vlečných petúnií, ako je sladký čierny satén alebo včelia kráľovná petúnie-s bielymi a žltými kvetmi.

● NAVŠTÍVTE GIANTY SEDADLO ZÁHRADNÉ CENTRUM, STONECLOUGH, MANCHESTER ALEBO Bližšie informácie získate na telefónnom čísle 0161 723 3462.

Orionidový meteorický roj 2016 uk