Násilie medzi fanúšikmi vybuchlo a zastavilo Everton vs Hajduk Split, pretože návštevníci hádzali stoličky a fľaše a útočili na domácich.

Futbal

Váš Horoskop Na Zajtra

Násilie fanúšikov vypuklo v noci na dnešný zápas Európskej ligy Evertonu proti Hajduk Split, ktorý nútil zápas prerušiť.

Chorvátski návštevníci sa pokúsili dostať na ihrisko a do domáceho konca a hodili fľaše a stoličky na protihráčov.

Bod vzplanutia nastal v 33. minúte po tom, ako Michael Keane dostal do vedenia tím Toffees.

Rozhodca Ivan Kruzliak bol nútený prerušiť hru, pretože polícia a stewardi bojovali, aby upokojili hosťujúcich fanúšikov.

V hre sa pokračovalo po troch až štyroch minútach, pričom chorvátskych hosťujúcich priaznivcov obsahoval múr stewardov.

Priaznivci Hajduku sa rútili k stewardom po tom, čo v Goodisoni prešli 1: 0 (Obrázok: Twitter/BCAFCBH)

Bezpečnosť a polícia zatvárajú fanúšikov Hajduku Split (Obrázok: PA)

Stevarda bolo vidieť, ako chlapca z Evertonu odvádza do bezpečia chvíľu po vypuknutí násilia.

David Anderson z The NEWSAM povedal: „Fanúšikovia Hajduku Split vniesli do dnešného zápasu s Evertonom v Goodison Parku farbu a spievali od prvého hvizdu.

„Ale všetko sa stalo škaredým tesne po tom, čo Michael Keane dal Evertonu vedenie. Začali hádzať predmety na fanúšikov Blues v ich blízkosti, vrátane niečoho, čo vyzeralo ako sedadlo.

'Toto neboli scény, ktoré niekto chcel vidieť na futbalovom ihrisku.'

Priaznivcov Hajduku Split brzdia policajti a stewardi (Obrázok: AFP)

David Maddock z NEWSAM dodal: „V ďalekom rohu bolo miesto vzplanutia, odhodené rakety a dokonca aj vytrhnuté sedadlo.

'Fanúšikovia Splitu boli celú noc živí, ale bola to škaredá udalosť, ktorú UEFA určite vyšetrí.'

Reportér Liverpoolu Echo David Prentice povedal: „Skupina fanúšikov Splitu sa pokúsila vbehnúť do Park Endu a zastavila ich vlna správcov.

„Polícia je na mieste tiež rýchlo, ale rozhodca bol nútený zastaviť hru.

„Znepokojujúce scény, ale zvládnuté športovými komisármi veľmi rýchlo a efektívne. Zdá sa, že nad tým stojí polícia, ale pán Kruzliak nič neriskuje. “

Priaznivci Hajduku Split sa pokúšajú preraziť cez stewardov (Obrázok: David Rawcliffe/Propaganda)

Mladého loptového chlapca chráni dav po násilnostiach davu (Obrázok: David Klein/Sportimage)

Hosťujúcich priaznivcov potom obklopila žltá stena správcov, aby sa predišlo ďalším incidentom, a hra sa začala znova.

Everton čoskoro zvýšil na 2: 0 pred polčasom v prvom zápase play-off Európskej ligy.