Používatelia služby Facebook Messenger varovali, aby prestali používať aplikáciu na telefónoch iPhone a Android

Iphone

Oneskorená aktualizácia súvisí s obavami, že šifrovanie programu Messenger by viedlo k tomu, že vykorisťovanie detí zostane bez povšimnutia

Oneskorená aktualizácia súvisí s obavami, že šifrovanie programu Messenger by viedlo k tomu, že vykorisťovanie detí zostane bez povšimnutia(Obrázok: AFP prostredníctvom Getty Images)Euromilióny výsledky milionár tvorca

Používatelia zariadení iPhone a Android sú varovaní, aby sa vyhli aplikácii Facebook Messenger po tom, čo sa údajne oneskorila aktualizácia zabezpečenia.


Táto služba sa dostala do ohňa kvôli tomu, že nepoužívala šifrovanie typu end -to -end, ako je WhatsApp, ďalšia aplikácia známa na Facebooku -údajne ohrozujúca súkromie a obsah.Oneskorená aktualizácia súvisí s obavami, že šifrovanie programu Messenger by viedlo k tomu, že vykorisťovanie detí zostane bez povšimnutia.


Šifrovanie by znamenalo, že nikto, dokonca ani Facebook, by nebol schopný čítať správy medzi odosielateľom a ich príjemcom.

Roger chatár

V súčasnej dobe je možné označovať škodlivé správy a obsah v chatoch Facebook Messengeru.Služba sa dostala do ohňa, pretože nepoužívala šifrovanie typu end-to-end, ako je WhatsApp, ďalšia aplikácia vlastnená Facebookom

Služba sa dostala do ohňa, pretože nepoužívala šifrovanie typu end-to-end, ako je WhatsApp, ďalšia aplikácia vlastnená Facebookom (Obrázok: Autorské právo neznáme)

Napísal to expert na kybernetickú bezpečnosť Zac Doffman Forbes : „Používatelia aplikácie Messenger, ktorí si to prečítajú, by mali prepnúť svoje osobné rozhovory na WhatsApp (alebo signál) a nechať aplikáciu Messenger pre triviálne správy a deti.


'Určite by ste ho nemali používať ako predvolenú platformu na odosielanie správ, ak používate Android, kde je na rozdiel od systému iOS možné prepnúť z predvoleného operačného systému.'

Zac sa domnieva, že nie všetky platformy na chatovanie v sociálnych médiách musia byť šifrované, ale uviedol, že má určité pozitíva, vrátane ochrany detí pred predátormi.

Navrhol, aby bol Messenger ponechaný, aby mohlo dochádzať k zákonnému odpočúvaniu, ale uviedol, že používatelia by mali mať možnosť zvoliť si šifrované služby typu end-to-end.

najlepší lacný smartphone vo Veľkej Británii 2017

Facebook Messenger povedal Forbes : „Budujeme prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré sú navrhnuté tak, aby v prvom rade zabránili škodám a poskytovali ľuďom kontrolu, aby v prípade potreby reagovali.

„Spoločná práca nám tiež poskytuje viac informácií na identifikáciu zneužívajúcich účtov a umožňuje nám zaviesť do zákulisia bezpečnostné prvky, ako je obmedzenie interakcií medzi dospelými a mladistvými.