Víťazná reakcia fanúšikov Anglicka na rasistické zneužívanie v Bulharsku

Futbal

Hráči Anglicka sa vyhrážali odchodom z ihriska po tom, čo sa v Bulharsku počas kvalifikácie o postup na Euro 2020 v Sofii javilo ako nacistický pozdrav známych bulharských fanúšikov.

Tri levy ' hviezdy na čele s kapitánom Harrym Kanom zaujali bezprecedentné stanovisko, pretože čierny spoluhráč Raheem Sterling sa stal obeťou fanatikov.

Kane prerušil hru v 25. minúte, keď Raheem Sterling dostal priamy kop a podrobil sa gestám pravého krídla. z bulharskej časti porastov.

Hra bola dvakrát zastavená, pričom skupina domácich fanúšikov mala pri sebe armádu „Lauta Army“. vlajka a oblečený v čiernom - vykopnutý na štadióne.

Oznamovateľ štadióna pri prvej príležitosti povedal riedkemu 10 000 davom, najskôr v bulharčine, potom v angličtine: „Pozor, prosím. Toto je dôležité oznámenie kvôli rasistickému správaniu, ktoré zasahuje do hry.

konkurzy na veľkého brata 2014

„Rozhodca naznačil, že hráči prerušia zápas. Rasizmus nebude tolerovaný a od hry sa upustí, ak rasizmus bude pokračovať.

'Pomôžte všetkým užiť si hru a povedzte nie rasizmu.'

Stret Anglicka s Bulharskom bol v prvom polčase dvakrát zastavený kvôli rasizmu (Obrázok: Andy Commins / )

Anglicko, v tom čase 2: 0, gólmi Marcusa Rashforda a Rossa Barkleyho, potom strelilo tretinu cez Barkleyho v priebehu niekoľkých sekúnd od reštartu hry.

Sterling potom vyprodukoval najlepšiu odpoveď bigotov - štvrtým gólom zvýšil Anglicko na 4: 0 do polčasu, kým v druhom polčase strelil piaty gól.

Protirasistické vyhlásenie bolo podané 28. minúty a stretlo sa s hukotom od častí bulharského davu - a potleskom od 3800 fanúšikov Anglicka.

UEFA nariadila zatvorenie 5 000 miest na štadióne Vasiľa Levského s kapacitou 46 340 miest v Sofii a ukončenie pretekov na pretekoch v Kosove a Českej republike.

Bulharských fanúšikov varovalo oznámenie na štadióne (Obrázok: Akčné obrázky prostredníctvom agentúry Reuters)

tabuľky stredoškolskej ligy 2018

Hviezdy Anglicka sa zaviazali postaviť sa a v prípade, že budú počuť rasistické spevy, dodržali trojstupňový postup. Po diskusii medzi rozhodcom, Chorvátom Ivanom Bebekom, manažérom Garethom Southgate a štvrtým funkcionárom je toto varovanie prvýkrát v medzinárodnej hre.

V 43. minúte sa hra opäť prerušila, a to opäť zdanlivými gestami z tribúny.

Fanúšikovia Anglicka odpovedali skandovaním „ty rasista, *******, vieš, čo si“ a „Kto dal loptu rasistom“ čistý? Raheem f ***** g Sterling ', keď podporovali svojich hráčov po ich stanovisku.

Fanúšička troch levov Carol Perrinová, 54, zdravotná sestra zo Stockton-on-Tees, Co Durham, v zápase s manželom Kevinom, podporovala hráčov ' odvážny ťah. „Myslím si, že príde čas, keď sa budeš musieť postaviť,“ povedala.

„Pokiaľ ide o zmenu fanúšikov, v skutočnosti sa nič nedeje“ správanie a to ľudí len neodrádza. Týmto spôsobom dostanete správu ďalej.

Bulharský kapitán prosil fanúšikov, aby prestali s ich správaním do polčasu (Obrázok: itvfootball/Twitter)

„Ide o princíp, a ak ste čiernym hráčom, musíte sa vžiť do ich kože. Predstavte si, ako sa musia v tejto polohe cítiť? Verím, že zvyšok tímu by ich mal podporovať. '

Technik veternej farmy Kevin - známy ako „Reggie“ - jednoducho povedal: „Je to správna vec. Mali by ste to urobiť, aj keď ste na pokraji kvalifikácie a máte dve minúty do konca 4: 0.

'Aj ja ich podporujem a bol by som ich podporil, keby odišli.'

Prázdna plocha štadióna označená „rešpektom k rovnosti hry“; bannery, pričom hra sa hrala pred riedkym 10 000 davom a tri štvrtiny miest boli prázdne.

Hráči boli zapojení do dlhých diskusií s funkcionármi (Obrázok: Akčné obrázky prostredníctvom agentúry Reuters)

Účtovník Brad Morris, 22, z Blackburnu, Lancs., Ktorý cestoval do Prahy, aby videl našu porážku 2: 1 s Českou republikou, povedal:

„Keby si bol čierny, cítil by si sa úplne inak. Je na nich, aby si vybrali.

'Nikto nemôže skutočne pochopiť, ako to musí byť, keď sa na teba zameria.'

Southgate sa zaviazal dodržiavať protokol UEFA, ak budú existovať rasistické skandácie. To si vyžaduje: výzvu zastaviť systém PA, dočasné prerušenie hry, ak zneužívanie pokračuje, a potom opustenie zápasu, ak stále nikto nereaguje.

Premier League voľne vysielať

Včera večer hlásateľ štadióna oznámil publiku o 20:00 - 45 minút pred štartom na takmer prázdny štadión: „Pamätajte si, že tu nie je miesto pre rasizmus.“

Fanúšikovia Anglicka podporovali svojich hráčov v Sofii a bili ich protihráčov (Obrázok: Andy Commins / )

Ale mladá hviezda čierneho Anglicka Tammy Abraham pred zápasom varovala, že Three Lions sú pripravení vyraziť spolu hneď, ako sa bude počuť týranie. Povedal: Mali sme o tom schôdze a dotkli sme sa základu, ako sa so situáciou vysporiadať.

'Harry Kane dokonca povedal, že ak sa to stane a nie sme s tým spokojní, všetci spoločne prídeme z ihriska.' Je to tímová vec.

Neizolujte jednu osobu. Harry namiesto položenia troch krokov položil otázku.

„Ak nie sme šťastní ako tím, rozhodneme sa, či zostaneme na ihrisku alebo nie.

Bulharský futbalový zväz ostro kritizoval postoj hráčov Anglicka a trval na tom, že nemali zlé výsledky v oblasti rasizmu na medzinárodných hrách.

nový terminátor dátum vydania uk

Štadión bol už čiastočne zatvorený ako trest za rasizmus (Obrázok: PA)

Pavel Klymenko zo zastrešujúcej organizácie Fare, ktorá bojuje proti nerovnosti vo futbale, však uviedol: „Do bulharského futbalu prenikli krajne pravicové skupiny, ktoré na štadiónoch šíria svoje posolstvo nenávisti.

„Snažili sme sa s bulharskou FA pracovať na pozitívnejších veciach, ale nezaujíma ich to. Neodpovedali ani na naše listy. “

Za posledných 18 mesiacov sa v bulharskom futbale stalo asi tucet rasistických incidentov, pri ktorých fanúšikovia zneužívali čiernych hráčov alebo rozvíjali diskriminačné alebo nacistické transparenty.

Počas minuloročného finále Bulharského pohára bol videný jeden mladý chlapec, ako nacisticky pozdravuje, zatiaľ čo iný mal na hrudi hákový kríž. Medzi domácimi fanúšikmi bude v hre niekoľko zástupcov Fare, ktorí budú monitorovať a hlásiť akékoľvek incidenty rasizmu.

Spolu s ďalšími aktivistami požadovala organizácia vydanie zákazu pre tých, ktorí sú uznaní vinnými z rasistického alebo diskriminačného správania, a spoločnú snahu bulharskej FA vzdelávať a komunikovať s fanúšikmi.

Bulharsko pred zápasom poslalo sťažnosť na UEFA (Obrázok: Akčné obrázky prostredníctvom agentúry Reuters)

Čítaj viac

Anglicko je v Bulharsku terčom rasistického zneužívania
UEFA účtuje poplatky Bulharsku a Anglicku Tri levy boli v Bulharsku rasovo zneužívané Vyhlásenie FA po rasizme Prezident FIFA požaduje zákaz života

Pán Klymenko: „V bulharskom futbale nemáme ani ustanovenie o zákaze príkazov. Aj keď sú páchatelia identifikovaní, naďalej navštevujú zápasy. Otázkou je, či tam bulharská FA urobí niečo pre boj proti rasizmu a diskriminácii v rámci svojej hry. '

Naposledy hralo Anglicko v Sofii v roku 2011, keď domácu krajinu sankcionovala UEFA po rasistickom skandovaní jej fanúšikov.

Hovorca bulharskej FA však trval na tom, že tvrdo pracovali na tom, aby zabránili rasistickému zneužívaniu v rámci svojej národnej hry.

Hristo Zapryanov uviedol, že na letisku bolo distribuovaných 2 000 letákov so značkami, ktoré divákov varujú pred „správnym správaním“. Prezradil, že všetkým správcom a polícii boli vydané prísne pokyny na vylúčenie všetkých fanúšikov zapojených do rasového alebo diskriminačného správania. .

Pán Zapryanov dodal: „Budú zatknutí a budú ich riešiť. Každý si je vedomý skutočnosti, že anglická skupina je po problémoch v predchádzajúcich zápasoch na túto otázku mimoriadne citlivá. '

Prezident bulharskej FA Borislav Mihaylov napísal sťažnosť adresovanú Uefe na obvinenie Anglicka z „urážlivých, nespravodlivých“ a „hanlivých“ komentárov k bulharským fanúšikom.

axl rose a mickey rourke