Detstvo Eda Sheerana: Od koktavého školáka Eminema po začínajúcu rockovú hviezdu

Celebrity News

Ed Sheeran a mama Imogen, talentovaná speváčka sama o sebe

Na konci poznávacieho dňa na školskom výlete do Holandska vstal Ed Sheeran pred viac ako stovkou chlapcov a dievčat, ktorí sledovali, ako slnko zapadá na pláž, a viedli ich spievaním.

Nevybral si starého obľúbeného Beatles ani klasiku speváka a skladateľa od Simona a Garfunkela.

S gitarou v ruke zaspieval Eminema číslo jeden „Stan“. Ed mal len 12 rokov, ale jeho učitelia si všimli, že už bol skutočným hitom medzi svojimi spolužiakmi.

Stále bol však len Ed, strapatý chlapec so zázvorovými vlasmi v prvom ročníku na strednej škole Thomasa Millsa vo Framlinghame v Suffolku.

V autobuse späť na letisko učitelia požiadali dobrovoľníkov, aby všetkých pobavili.

Vyskočil Ed; chytil sa za gitaru a prešiel k prednej časti autobusu, aby každému poskytol pieseň. Potom sa posadil. Potom znova vstal a zaspieval ďalší.

Ed so svojim bratom Mattom sa pôvodne považovali za jediný hudobný talent rodiny (Obrázok: Internet neznámy)

Jeho učiteľka umenia Nikki Sholl spomína: Všetci boli ako: „Dostaňte ho z mikrofónu.“ Bolo to veľmi zábavné.

john travolta syn jett

Ed miloval rapovú hudbu. Eminem má vo svojom príbehu špeciálne miesto, pretože Ed vďačí americkému rapperovi za pomoc pri vyliečení jeho koktavca.

Aj keď jeho koktanie nebolo zlé, Ed stále prežíval poníženie, keď v triede zdvihol ruku, aby odpovedal na otázku a nebol schopný povedať slová.

To sa zmenilo, keď ho kúpil jeho otec John LP Marshall Mathers - Eminemovo skutočné meno - keď mal Ed deväť rokov.

Začal sa učiť piesne na albume vrátane všetkých zlých jazykov: „Naučil som sa o tom každé slovo, spredu do desiatich rokov, povedal hrdo.

Ed Sheeran a jeden z jeho idolov rapper Eminem (Obrázok: Denný záznam)

Pri preberaní ceny v roku 2015 na benefičnom galavečeri v New Yorku za Americký inštitút koktania Ed hovoril o svojom dlhu voči Eminemovi: „Rapuje veľmi rýchlo, veľmi melodicky a veľmi perkusívne a pomohlo mi to zbaviť sa koktania.“

Pieseň „Stan“ spojila dva prvky, ktoré budú v Edovej hudbe veľmi dôležité - chytľavá melódia, ktorú naspieval Dido, a poetický, rytmický rap od majstra remesla.

Nie je prekvapením, že ho nominoval ako jeden zo svojich Disky na púštnom ostrove .

V prvých rokoch svojho života, možno pochopiteľne, bol Ed extrémne plachý.

Narodil sa v Halifaxe a žil so svojimi rodičmi a starším bratom Mattom v kozmopolitnom trhovom meste Hebden Bridge v Calderdale.

Obaja jeho rodičia mali prekvitajúcu kariéru vo svete umenia.

Začiatok predstavenia v roku 2011 (Obrázok: PA)

Jeho otec John bol v dvadsiatich troch vymenovaný za držiteľa Dulwich Picture Galley, zatiaľ čo jeho matka Imogen získala titul MA v dejinách umenia v St Andrews, než sa pripojila k tlačovému oddeleniu Národnej portrétnej galérie v Londýne.

tim wonnacott hon za výhodnú cenu

Presťahovali sa na sever, aby založili poradenstvo v oblasti umenia, Sheeran Lock, so sídlom v Halifaxe, a rozhodli sa žiť v malebnom Hebdenovom moste, ktorý si čoraz viac získaval povesť českého mesta a centra umenia.

Žili vysoko na jednom z najstrmších kopcov v meste a z okna svojej podkrovnej herne sa chlapci zo Sheeranu mohli pozrieť cez údolie na vežu kostola Heptonstall, kde je na cintoríne pochovaná veľká básnička Sylvia Plath.

Dom bol plný obrazov a sôch a látkových poťahov na stene.

Imogen sa inšpiroval pri zdobení a Edových prvých domácich funkciách v dnes už známom videu k jeho miliónovému predajnému hitu „Photograph“.

Hudobne bol Ed o krok za Mattom, ktorý bol o dva roky starší, a už ako chlapčenský soprán a huslista prejavoval veľký prísľub.

laurence fox billie piper rozvod

Jedným z dôvodov, prečo sa rodina presťahovala späť na juh, keď mal Ed päť rokov, bolo využiť lepšie príležitosti pre svojho brata.

Ed ešte neobjavil gitaru, keď sa usadil v novom živote v miernom vidieckom meste Framlingham.

Od prestávky na čaj po veľkú prestávku: Mladý Ed si užíva peknú pohár v kaviarni (Obrázok: Dan Curwin)

Namiesto toho poslušne urobil všetko pre violončelo, aj keď sa nikdy neohrial na vážnu hudbu.

Pripojil sa tiež k svojmu bratovi v zbore svätého Michala, impozantného kostola v centre mesta.

Mama Imogen mala krásny hlas a bola nadšenou členkou zboru podľa silnej rodinnej hudobnej tradície.

Jej vlastná matka Shirley Lock spievala pre slávneho skladateľa Benjamina Brittena a bola vedúcou podporovateľkou renomovaného festivalu Aldeburgh.

Ed nebol taký nadšený, najmä preto, že v piatok sa zborové cvičenia v televízii stretávali so Simpsonovcami.

Na začiatku Ed hral rockové covery a jeho vôbec prvý album bol oveľa rockovejší než jeho súčasný štýl (Obrázok: Kredit: (Povinné): Gaelle Beri / WENN.com)

Séria sa rýchlo stala Edovým obľúbeným, pretože ju prvýkrát videl, keď išiel do domu priateľa na čaj.

Chlapci zo Sheeranu vyrastali bez televízie a domácnosť nemala televíznu licenciu, kým nemal Ed deväť rokov.

Namiesto toho mu a Mattovi bolo dovolené sledovať jedno video ako Pingu alebo Život na Zemi, než ho nasmerovali k zmysluplnejším aktivitám vrátane kreslenia, maľovania a stavania Lega, ktoré si aj naďalej užíval ako dospelý.

Nie je prekvapením, že keď o niekoľko rokov neskôr prišiel čas, aby sa Ed mohol venovať umeniu GCSE, prešiel známkou.

Hudba zaostávala, aj keď sa zamiloval do bujarých írskych ľudových piesní, ktoré počul na detských prázdninách v grófstve Wexford v Írsku, aby videl rodičov svojho otca a jeho mnohých bratrancov.

Ed je nominovaný na cenu Brit Award v roku 2012 (Obrázok: Vlastnosti Richarda Younga / Rexa)

Zbožňoval tradičné skupiny, Planxty a The Chieftains, ako aj bluesovú legendu Van Morrisona.

Vanova spolupráca s The Chieftains na „Irish Heartbeat“ bola obzvlášť obľúbená a obsahovala piesne, ktoré Ed neskôr sám zahral, ​​vrátane „Carrickfergus“ a „On Raglan Road“. Ed dokonca spomína Van Mana v jeho hite ‘Shape of You’.

tom hughes a jenna coleman

Edova milostná aféra s gitarou sa však začala v jedenástich rokoch roku 2002 sledovaním Erica Claptona v televízii, kde predvádzal „Laylu“ pri Zlatom jubileu kráľovnej v záhradách Buckinghamského paláca.


Ed bol očarený a spomenul si: „Wow. To bolo tak cool. To chcem hrať. ‘

O dva dni neskôr vošiel do záložne v Ipswichi a kúpil si čiernu kópiu Stratocasteru a od tej chvíle strávil väčšinu svojho voľného času zavretý vo svojej spálni hraním na gitare.

V čase, keď začal študovať na strednej škole, bol už trochu gitarovým nadšencom a nestratil čas založením školskej kapely Rusty so spolužiakmi Fredom a Rowley Cliffordovými.

Hrali heavy metalové covery, hlavne Guns N ‘Roses.

Ed prešiel z elektrického na akustický potom, čo sa inšpiroval vystúpením Damiana Riceho (Obrázok: Čítanie titulov)

Ich showstopper, keď sa objavili v starej Drill Hall vo Framlinghame, bol najslávnejším hitom americkej kapely ‘Sweet Child of Mine’, pričom Ed prevzal úlohu Slasha ako hlavný gitarista. V tých časoch nespieval, pretože nedokázal udržať melódiu.

Jeho rodičia mu našli učiteľa gitary Keith Krykant, miestneho jazzového virtuóza, ktorý učil Eda počas jeho dospievania. Keith rýchlo pochopil, že Edova hra je na jeho vek „dosť pokročilá“ a že tiež veľmi dôveruje svojim schopnostiam.

So smiechom si spomína: „Mal trochu nafúknuté ego. Raz povedal, že som jediný gitarista, ktorého videl, ktorý bol lepší ako on. Mal len trinásť! ‘

Ten rok, 2004, Edovi všetko zmenil. Na letnej dovolenke v Írsku sa spolu so svojim otcom a sesternicou Laurou pozrel na vystúpenie speváka a skladateľa Damiena Riceho v známej Whelan’s pube v Dubline.

Sheeran sa stretol s Riceom na jednom z hudobníkových koncertov a miloval intímne spojenie medzi spevákom a publikom

Damien Rice mal na Eda veľký vplyv (Obrázok: Rex)

Prvýkrát videl, ako solitérny spevák dokáže držať publikum ako na dlani práve skladbami, ktoré napísal, a gitarou.

Potom bol Ed nadšený, že sa môže stretnúť s Damienom na stretnutí a pozdraviť, a myslel si, že je veľmi cool: „Keby bol čurák, pravdepodobne by som pracoval v supermarkete.“

14 ročný sex

Po návrate do Framlinghamu sa Ed nevedel dočkať, kedy Keithovi povie, že teraz bude spevákom a skladateľom. Keith mu dokonca našiel ošľahanú starú akustickú gitaru, podobnú tej, na ktorú hral Damien.

Na Vianoce 2004 bol Edin hlavný darček a Boss Digital Recording Studio - domáce štúdio pre jeho spálňu. V deň boxu začal pracovať na svojom prvom albume. O dvadsaťštyri dní neskôr dokončil štrnásť piesní.

Dokončené dielo, jeho úplne prvý album, sa volalo „Spinning Man“ - podľa obrazu Salvadora Dalího.

Aj keď bol v tom čase hrdý a nadšený, Ed to v týchto dňoch skrýva pred verejnosťou.

Je to rockový album a neznie trochu ako Ed Sheeran, ktorého poznáme dnes, ale aj tak to bol úžasný úspech pre 13-ročného chlapca žijúceho v stojatej vode Suffolk so smotanovým čajom.

Ed bol na ceste.

Zajtra: Ako sa Ed Sheeran stal „ďalšou veľkou vecou“.

Ed Sheeran od Seana Smitha vydáva spoločnosť HarperCollins, 16,99 libry

Čítaj viac

Životopisy celebrít od Seana Smitha
Ed Sheeran a tajná tragédia ... Neuveriteľné fotografie Garyho Barlowa, ktorý ... Ako rodina pomohla zachrániť Garyho Barlowa ... Kim Kardashian bola vždy predurčená ...