„Ťažký rok“ pre obchody Martina a McColla po 66 zatvoreniach a partnerstve Morrisons

Morrisons

Váš Horoskop Na Zajtra

Prichádza to tak, že tento rok spoločnosť nasmerovala 66 svojich najvýkonnejších obchodov(Obrázok: Tlačová agentúra Eastnews)Vysoký reťazec pohodlia McColl odhalil, že jeho tržby klesli po páde spoločnosti Palmer & Harvey minulé Vianoce.


Po získaní 11 nových pobočiek a modernizácii 59 ďalších sa tento rok podnik zameral na 66 svojich najvýkonnejších obchodov.Skupina v aktualizácii obchodovania uviedla, že zlyhanie dodávateľa v minulom roku malo za následok „významné narušenie dodávateľského reťazca“ a že „naďalej čelí mnohým výzvam“.


shaun murphy rozchod manželstva

Veľkoobchod s potravinami Palmer & Harvey mal pri havárii vlani v novembri dlhy viac ako 700 miliónov libier, čím stratil reťazec 90 000 klientov vrátane Tesco a Sainsbury.

Spoločnosť Morrisons teraz zásobuje viac ako 1300 pobočiek spoločnosti McColl, počiatočné plány na vzkriesenie značky Safeway však boli pozastavené.Dnes hovoríme o tom, že McColl teraz očakáva, že upravené zisky za celý rok prídu na približne 35 miliónov libier, čo je pokles oproti predchádzajúcemu odhadu 44 miliónov libier.

V aktualizácii obchodu skupina, ktorá má dodávateľské partnerstvo so supermarketom Morrisons, zaznamenala vo štvrtom štvrťroku pokles celkových tržieb o 0,5%, zatiaľ čo porovnateľné tržby stagnovali.


Celoročné tržby podobné predajom klesli o 1,4%.

Generálny riaditeľ spoločnosti McColl Jonathan Miller uviedol: „Rok 2018 bol pre podnik veľmi ťažký, poznačený bezprecedentným narušením dodávateľského reťazca a pretrvávajúcimi výzvami.“

Skupina uviedla: „Po páde spoločnosti Palmer & Harvey sme zaznamenali výrazné narušenie dodávateľského reťazca a potrebovali sme urýchliť zavedenie dodávok spoločnosti Morrisons do 1300 našich obchodov.

zbohom pet cast

„Rýchlosť tohto prechodu priniesla značné výzvy a vážne narušila naše plány na spustenie Safeway.

„Pokiaľ ide o budúcnosť, očakávame, že konkurencia v sektore maloobchodu s potravinami bude aj naďalej intenzívna a budeme čeliť značným nákladovým tlakom.

„Pre náš budúci úspech bude dôležité pokračovať v rozvíjaní nášho partnerstva so spoločnosťou Morrisons spolu s našimi plánmi na zlepšenie ponuky susedských komfortov zlepšením kvality nášho majetku a celkovej spokojnosti zákazníkov.“

Silnejšia výkonnosť tabaku v porovnaní s inými kategóriami má navyše za následok nižšiu konverziu tržieb k zisku, ako sa očakávalo. V dôsledku toho teraz očakávame, že upravená EBITDA za rozpočtový rok 18 sa bude pohybovať okolo 35 miliónov libier.

Spoločnosť McColl's je hlavným maloobchodným predajcom v okolí so sídlom 1 556 spravovaných obchodov so zmiešaným tovarom a trafikami.

rachel roy jay z

„Prevádzkujeme značkové obchody so zmiešaným tovarom McColl, ako aj trafiky pod značkou Martin v celej Veľkej Británii, s výnimkou Škótska, kde pôsobíme pod značkou RS McColl,“ dodáva sa vo vyhlásení.

„Naši oddaní kolegovia obsluhujú každý týždeň päť miliónov zákazníkov a sme najväčším prevádzkovateľom poštových úradov v Británii s približne 600 pokladňami/pobočkami v obchodoch. Maloobchodná skupina McColl.“

Čítaj viac

Najlepšie príbehy o peniazoch
Morrisons predávajú veľkonočné vajíčka za 25 str Deň výplaty Furlough potvrdený KFC znova otvára 100 predajní na doručenie Vysvetlené práva na doručenie do supermarketu

Pozri Tiež: