Príznaky ochorenia Covid sa môžu líšiť podľa veku a pohlavia - skontrolujte si najpravdepodobnejšie príznaky

Uk News

Nová štúdia zistila, že ľudia rôzneho veku pociťujú rôzne príznaky Covidu

Nová štúdia zistila, že ľudia rôzneho veku pociťujú rôzne príznaky Covidu(Obrázok: Getty Images/iStockphoto)Nový výskum naznačuje, že ľudia majú rôzne príznaky Covid v závislosti od ich veku a pohlavia - u starších ľudí je menšia pravdepodobnosť, že stratia čuch, ale častejšie sa u nich vyvinie hnačka.


Výskum založený na príznakoch, ktoré pacienti uviedli v ranom štádiu svojej choroby, zistil, že vo veku nad 80 rokov je v počiatočných štádiách ochorenia s najväčšou pravdepodobnosťou bolesť hrdla, bolesť na hrudníku, neobvyklá bolesť svalov, bolesť očí a zimnica alebo triaška.Odborníci zistili, že ľudia vo veku 16 až 39 rokov majú tendenciu pociťovať stratu čuchu, bolesť na hrudníku, dýchavičnosť, bolesť očí a brucha.


Štúdia publikovaná v The Lancet tiež zistila rozdiely medzi mužmi a ženami.

Carl Fogarty čisté imanie

U mužov je väčšia pravdepodobnosť, že počas prvých troch dní prejavia dýchavičnosť, únavu a zimnicu a horúčku, zatiaľ čo najčastejšími príznakmi u žien boli strata čuchu, bolesť na hrudníku a pretrvávajúci kašeľ.Štúdia publikovaná v časopise The Lancet naznačuje, že ľudia majú rôzne príznaky v rôznom veku

Štúdia publikovaná v časopise The Lancet naznačuje, že ľudia majú rôzne príznaky v rôznom veku (Obrázok: The Lancet)

Výskum sa uskutočnil na základe údajov z aplikácie Zoe Symptom Tracker, ktorú analyzovali odborníci z King's College London.


Dúfame, že tieto informácie pomôžu rýchlejšie identifikovať prípady.

harry a william spor

Vo vyhlásení aplikácie Zoe sa uvádza: „Medzi najjasnejšie príznaky včasnej detekcie COVID-19 patrí strata čuchu, bolesť na hrudníku, pretrvávajúci kašeľ, bolesť brucha, pľuzgiere na nohách, bolestivosť očí a neobvyklá bolesť svalov.

'Pre staršie skupiny však strata čuchu nebola včasným znakom, zatiaľ čo iné rané symptómy, ako napríklad hnačka, boli kľúčové.' Horúčka, aj keď je známym príznakom ochorenia, nebola včasným znakom ochorenia v žiadnej vekovej skupine.

'Muži častejšie hlásili dýchavičnosť, únavu, zimnicu a horúčku, zatiaľ čo ženy častejšie hlásili stratu čuchu, bolesť na hrudníku a pretrvávajúci kašeľ.'

Najbežnejšie príznaky podľa veku

U osôb vo veku 16 až 39 rokov sa tieto príznaky s najväčšou pravdepodobnosťou vyskytli v prvých troch dňoch choroby:

kvalitný uličný zelený trojuholník
 • strata čuchu
 • bolesť v hrudi
 • dýchavičnosť
 • bolestivosť očí
 • bolesť brucha

S najväčšou pravdepodobnosťou mali ľudia vo veku 40 až 59 rokov

 • bolesť v hrudi
 • strata čuchu
 • bolesť brucha
 • pretrvávajúci kašeľ

S najväčšou pravdepodobnosťou mali tí vo veku 60 až 79 rokov

 • bolesť v hrudi
 • bolesť svalov
 • dýchavičnosť a dýchavičnosť
 • strata čuchu

Tí, ktorí mali viac ako 80 rokov, mali s najväčšou pravdepodobnosťou

 • hnačka
 • bolesť hrdla
 • bolesť v hrudi
 • neobvyklá bolesť svalov
 • bolestivosť očí
 • zimnica alebo triaška

U ľudí vo veku od 60 do 79 rokov boli najčastejšími príznakmi bolesť na hrudníku, bolesť svalov, dýchavičnosť a strata čuchu.

Po 80. rokoch minulého storočia však malo viac príznakov vírusu, vrátane hnačky, bolesti v krku, bolesti na hrudníku, neobvyklých bolestí svalov, bolestí očí a zimnice alebo triašky.

Znamená to, že rôzni členovia tej istej rodiny môžu vykazovať úplne odlišné príznaky infekcie.

svadba amira Khana boxera

Doktorka Claire Stevesová, vedúca štúdie Zoe Covidovej a čitateľka King's College London, povedala: „Je dôležité, aby ľudia vedeli, že najskoršie príznaky sú rozsiahle a môžu vyzerať rôzne pre každého člena rodiny alebo domácnosti.

„Usmernenia k testovaniu by bolo možné aktualizovať, aby bolo možné prípady rýchlejšie vybaviť, najmä vzhľadom na nové varianty, ktoré sú veľmi prenosné.

Podľa výskumu existujú aj rozdiely medzi mužmi a ženami

Podľa výskumu existujú aj rozdiely medzi mužmi a ženami (Obrázok: The Lancet)

jantár počul zásnubný prsteň

'To by mohlo zahŕňať použitie široko dostupných testov laterálneho toku pre ľudí s ktorýmkoľvek z týchto vedľajších symptómov.'

Výskumný tím celkovo preskúmal 18 rôznych symptómov spojených s ochorením Covid-19 a medzi prvé príznaky patrili strata čuchu, bolesť na hrudníku, pretrvávajúci kašeľ, bolesť brucha, pľuzgiere na nohách, bolesť očí a neobvyklá bolesť svalov.

Akademici tiež zistili, že horúčka nie je raným znakom choroby v žiadnej vekovej skupine - napriek tomu, že je známym príznakom Covid -19.

Doktor Marc Modat, odborný asistent na KCL, povedal: „Ako súčasť našej štúdie sme dokázali identifikovať, že profil symptómov spôsobených ochorením Covid-19 sa líši od jednej skupiny k druhej.

„To naznačuje, že kritériá na povzbudenie ľudí k testovaniu by mali byť prispôsobené pomocou jednotlivcov“ informácie, ako je vek.

'Alternatívne by sa mohol zvážiť väčší súbor symptómov, takže sa vezmú do úvahy rôzne prejavy ochorenia v rôznych skupinách.'