Čínsky premiér Wen Jiabao na trojdňovej obchodnej návšteve Veľkej Británie

Uk News

Váš Horoskop Na Zajtra

Wen Jiabao, pozdravuje Jacka, syna ministra kultúry Jeremyho Hunta (Obrázok: PA)

Wen Jiabao, pozdravuje Jacka, syna ministra kultúry Jeremyho Hunta (Obrázok: PA)Čínsky premiér Wen Jiabao včera navštívil bývalý automobilový závod Rover na návšteve s cieľom zvýšiť obchod s Veľkou Britániou.


Počas jeho trojdňového výletu, ktorý je súčasťou európskeho turné, sa chystá oznámiť sériu lukratívnych obchodov.Starú fabriku Rover Longbridge vlastní spoločnosť Shanghai Automotive a je tu najväčšou priemyselnou prítomnosťou Číny.


Premiér David Cameron dúfa, že táto návšteva povzbudí viac čínskych firiem k investovaniu v Británii.

Údajne pán Jiabao vedie ponuku na práce na vysokorýchlostnej železničnej trati medzi Londýnom a Birminghamom. Jeho krajina je šiestym najväčším investorom v Británii a suma, ktorú vynakladá na výrobky a služby britských firiem, sa za posledný rok zvýšila o viac ako 40%.Pred turné po Longbridge navštívil Shakespearov fanúšik pán Jiabao Stratford-upon-Avon, aby si prezrel Bardov rodný dom a spolu s ministrom kultúry Jeremym Huntom si pozreli scénu z Hamleta.

Pán Hunt, ktorého manželka Lucia je Číňanka, povedal: „Je to evidentne neuveriteľne dôležitá ekonomická sila a obrovský investor v Británii. 35-členná čínska delegácia dnes uskutoční v Londýne samit s premiérom a jeho vyššími ministrami.


Tlaková skupina Slobodný Tibet ale sľúbila demonštrácie na Downing Street.

Pozri Tiež: