Boris Johnson je „zásadne nespôsobilý na funkciu“, pretože „tisíce ľudí zbytočne zomreli na Covid“

Politika

Desiatky tisíc ľudí zbytočne zomrelo v dôsledku toho, ako Boris Johnson zvládol pandémiu koronavírusu, tvrdí sa v stredu.

Bývalý najbližší asistent predsedu vlády Dominic Cummings ohromujúcim priznaním povedal poslancom, že jeho starý šéf je „v zásade nevhodný pre úrad“.

V svedectve bomby, ktoré bude muža, ktorému pomohol dostať sa na č. 10, hlboko poškodiť, tvrdil: „Zomreli desaťtisíce ľudí, ktorí nemuseli zomrieť.“

Od vypuknutia pandémie prišlo o život viac ako 128 000 ľudí. Covid je viac ako polovica z toho, čo premiér odmietol zaviesť rýchle zablokovanie na jeseň minulého roku.

Trval na tom, že pán Johnson povedal, že radšej uvidí „nahromadené telá“, ako by mal krajinu uvrhnúť do ďalšieho zablokovania - napriek tomu, že premiér odmietol tvrdenia ako „úplné a úplné svinstvo“.

Aký je tvoj pohľad? Vyjadrite sa v sekcii komentárov

Mimoriadne bolestivý výraz Cummingsa, keď poskytoval dôkazy poslancom

Mimoriadne bolestivý výraz Cummingsa, keď poskytoval dôkazy poslancom (Obrázok: pixel8000)

Na maratónskom zasadnutí zdravotného a vedeckého výboru Commons, ktoré trvalo viac ako sedem hodín, pán Cummings namaľoval obraz chaotickej a nefunkčnej Downingovej ulice, ktorá popierala rozsah katastrofy, ktorá je pred nami.

'Pravdou je, že vysokí ministri, vyšší úradníci a vyšší poradcovia ako ja katastrofálne nespĺňali štandardy, ktoré má verejnosť právo očakávať od svojej vlády v takejto kríze,' povedal.

futbalový manažér 2019 najlacnejšia cena

„Keď nás verejnosť najviac potrebovala, zlyhali sme. Chcel by som všetkým rodinám povedať, ako ma mrzia chyby, ktorých sme sa dopustili.

Posmieval sa však PM, pretože oddialil uvedenie blokácií, ignoroval vedecké rady a na jeseň postavil ekonomiku nad zdravie národa.

Máte radi politické správy? Prihláste sa do bulletinu o politike NEWSAM

Hanba premiéra za Cummingsa ho pri pandémii označuje za katastrofu

Hanba premiéra za Cummingsa ho pri pandémii označuje za katastrofu (Obrázok: POOL/AFP prostredníctvom Getty Images)

Pán Johnson odmietol v septembri vykonať ďalšie zablokovanie, nakoniec súhlasil s mesačným odstavením v novembri, o ktorom vedci tvrdili, že je príliš málo, príliš neskoro.

„Neprijímal žiadne rady, iba sa rozhodoval, že tieto rady bude ignorovať. Kabinet nebol zapojený ani požiadaný. “

Vládni vedci, ministri a asistenti č. 10 vyzvali premiéra, aby v septembri minulého roku zaviedol skratové vypnutie „ističa“.

Odmietol to napriek modelovaniu, ktoré ukazuje, že NHS sa opäť „rozbije“ kvôli ekonomickému dopadu zablokovania.

„Povedal som mu, že celé poučenie z toho, čo sa stalo predtým, je, že oddialenie zablokovania na neskôr muselo byť vážnejšie, muselo trvať dlhšie a narušenie ekonomiky je aj tak ešte horšie.

„Zabijeme, Boh vie, koľko tisíc ľudí medzitým chytilo Covida, ktorí by to nezachytili, keby sme konali teraz - určite sa musíte poučiť z minulosti.

'A predseda vlády rozhodol, že nie a v zásade povedal, že sa chystáme zasiahnuť a dúfať.'

Pán Cummings obvinil svojho starého šéfa z toho, že vírus nebral vážne ani potom, čo ho takmer zabil.

Tabuľa č. 10 uvádza, že ukazuje vládny plán B pre prvú vlnu a, vložené, koho neuložíme

Tabuľa č. 10 uvádza, že ukazuje vládny plán B pre prvú vlnu a vložené otázky „koho nezachránime“?

Pri mimoriadnom útoku na Matta Hancocka obvinil ministra zdravotníctva z „kriminálneho, hanebného správania“ a tvrdil, že počas pandémie opakovane klamal a mal byť vyhodený.

Pán Cummings zapálil oheň aj voči Carrie Symondsovej a naznačil, že sa usilovala o „úplne neetické a zjavne nezákonné“ pokusy zbaliť číslo 10 so svojimi priateľmi.

V Commons pán Johnson povedal: „Beriem plnú zodpovednosť za všetko, čo sa stalo.
„Je mi skutočne ľúto utrpenia, ktoré ľudia v tejto krajine prežívajú.

'Vláda však konala po celý čas so zámerom zachrániť životy, chrániť NHS a v súlade s najlepšími vedeckými radami.'

Fotografia Dominika Cummingsa zo zdroja Twitter, obrázok tabule, na ktorej je vláda

Dominic Cummings tweetoval tento obrázok (Obrázok: PA)

Napriek tomu väčšina pána Cummingsa; mimoriadne dôkazy tieto tvrdenia spochybnili.

Bývalý vrchný poradca - ktorého na konci minulého roka po vnútornom boji o moc vytlačili z č. 10 - uviedol, že ľudia v prvej línii pandémie sú ako „levy vedené oslami“.

Tvrdil, že mu premiér povedal, že je rád obklopený „chaosom“ na Downing Street, pretože to znamenalo, že sa každý musí pozrieť na premiéra, aby „zistil, kto je zodpovedný“.

Na otázku, či si myslí, že je pán Johnson „vhodný a vhodný človek“, ako dostať Britániu do pandémie, odpovedal pán Cummings: „Nie.“

Začiatkom minulého roka, keď sa ochorenie Covid-19 rozšírilo po celej krajine, si pán Johnson spočiatku myslel, že vírus je len „strašidelným príbehom“ a „novou prasacou chrípkou“.

Premiér ponúkol, že požiada hlavného lekára, profesora Chrisa Whittyho, „aby mi injekciu aplikoval naživo v televízii“, aby ukázal, že vírusu sa nie je čoho báť.

Kľúčoví ľudia vo vláde doslova lyžovali a premiér zmizol na „prázdniny“ v oficiálnom sídle Chevening, pretože krajinu vlani vo februári ovládol.

Bývalý poradca však odhalil, že 12. marca 2020 poslal premiérovi textovú správu: „Máme pred sebou veľké problémy.

Premiér ignoroval rady, povedal Cummings

Premiér ignoroval rady, povedal Cummings (Obrázok: REUTERS)

'Kabinet je strašne š*t - žiadne plány, úplne v tempe.'

sexuálna páska kim Marsh

„Dnes musíme oznámiť, že ak sa budeš cítiť zle, zostaň doma. Pozeráme sa na 100 000 až 500 000 úmrtí. “

Nasledujúci deň ho najvyššia štátna úradníčka Helen McNamara varovala, že Spojené kráľovstvo je „absolútne *** a“ koronavírus „zabije tisíce ľudí“.

Po brífingu od predstaviteľov ministerstva zdravotníctva vtrhla na č. 10 a povedala: „Roky mi hovorili, že existuje plán.

Cummings bol varovaný

Cummings bol varovaný (Obrázok: UK PARLAMENTÁRNA ZÁZNAMOVÁ JEDNOTKA HANDOUT/EPA-EFE/REX/Shutterstock)

'Neexistuje žiadny plán, máme obrovské problémy.' Myslím, že sme úplne v prdeli.

'Myslím si, že táto krajina smerovala ku katastrofe, myslím si, že zabijeme tisíce ľudí.'

Rozhodnutie o zablokovaní však bolo opäť odložené, pretože č. 10 bola zapletená do vnútorných radov kvôli karanténe, žiadosti USA o podporu bombardovacej kampane v Iraku a psa PM.

Pán Cummings tvrdil, že Carrie Symondsová „ide do sucha“ a požadoval, aby sa tlačové oddelenie zameralo na „úplne triviálny“ novinový príbeh o Dilyn.

Cummings zahájil kruté útoky

Cummings zahájil kruté útoky (Obrázok: REUTERS)

Bývalý vrchný poradca tiež kritizoval vládu za to, že nechránila domovy opatrovateľskej služby, a premiéra za to, že odmietol zaviesť tvrdú hraničnú politiku, ktorá by zabránila príchodu nových variantov.

Tvrdil, že pán Johnson chcel byť ako starosta vo filme Čeľuste, ktorý nechal pláže otvorené napriek hrozbe útokov žralokov.

Pán Cummings uviedol, že by bolo „neúnosné“, keby vláda odďaľovala verejné vyšetrovanie vládneho chaotického riešenia pandémie.

Má sa začať na jar 2022, ale veľa strachu sa neskončí pred ďalšími voľbami.

Najvyššia štátna úradníčka Helen MacNamara bila na poplach

Najvyššia štátna úradníčka Helen MacNamara bila na poplach

Tvrdil, že pán Johnson bol „zúfalý“, aby sa nevyhol svojim katastrofálnym rozhodnutiam z jesene, ktoré zvýšili počet obetí.

'Zomreli desaťtisíce ľudí, ktorí nemuseli zomrieť,' povedal.

„Neexistuje žiadne ospravedlnenie pre meškanie.

Obria hrádzu severné Írsko

„Čím dlhšie sa to bude odkladať, tým viac ľudí bude prepisovať spomienky, čím viac dokumentov zablúdi, tým viac bude celá vec rakovinotvorná“.

Partnerka Borisa Johnsona Carrie Symondsová so psom Dilyn

Partnerka Borisa Johnsona Carrie Symondsová so psom Dilyn (Obrázok: AFP prostredníctvom Getty Images)

Líder labouristov Keir Starmer označil pána Cummingsa za poznámky o desaťtisícoch zbytočných úmrtí ako o „zničujúcom priznaní“.

„Veľmi vážne obvinenia boli vznesené proti Borisovi Johnsonovi a jeho zaobchádzaniu s Covidom.

„Už žiadne meškanie. Verejné vyšetrovanie sa musí začať v lete. “

Fran Hall (60) z Buckinghamshire stratila minulý rok svojho manžela Steva Meada (65) Covidovi, len tri týždne po svadbe.

'Podľa dnešného Dominika Cummingsa bolo predsedovi vlády odporučené, aby v septembri uzavrel blokádu, a on odmietol.' Možno, keby to urobil, Steve by tu stále bol, “povedala.

vtipné dievča sheridan smith

„Bola to veľmi ťažká skúsenosť, keď ho počul vysvetľovať, čoho sme sa všetci obávali, že je to pravda o chaotickej a smrteľne nezodpovednej situácii v srdci zvládania pandémie britskou vládou.

'Pán Cummings dnes viac ako raz uviedol, že zomreli desaťtisíce ľudí, ktorí nemuseli zomrieť, a že úmrtia boli dôsledkom nečinnosti alebo neskorých rozhodnutí ... toto je strašná vec počuť.'

Osemnásťročný Mert Dogus z Londýna prišiel v marci minulého roka o otca, 49-ročného taxikára, ktorý nemal žiadne závažné zdravotné problémy.

'Verím, že sa Cummings ospravedlnil, ale ospravedlnenie to nezníži, musia to urobiť oveľa lepšie,' povedal.

„Ak sú v stávke životy, mali by mať prioritu, ale skutočnosť, že Boris bol v tomto období na dovolenke a neberie to vážne, je šokujúco neprofesionálna.

„Mám pocit, že sa vláda o nás nezaujíma, pokiaľ výrazne prispejeme do ekonomiky.

'Ukazuje to, že moja rodina a ja musíme prevziať iniciatívu v týchto nebezpečných situáciách, aby sme ochránili seba a svoju komunitu - pretože vláda to nerobí.'

32 -ročná Meredith z Cumbrie prišla o otca potom, čo v januári ochorel na Covida v nemocnici.

Cummings absolútne zlyhal a nemal by byť v takej polohe, v akej bol - je to správne v tejto oblasti, sú to krekry, “povedala.

'Neurobil správnu vec. Namiesto toho počas pandémie podopieral Borisa Johnsona a zároveň sa vysmieval systému, ktorý navrhol.

„Som tak nahnevaný, že mi je zle. Môj otec je mŕtvy a viem, že takto nemusel zomrieť.

Matt Fowler z pozostalých rodín Covid-19 za spravodlivosť povedal: „Dnes je pre viac ako 150 000 pozostalých rodín v celej krajine hrozný, znepokojujúci a pochmúrny deň.

Dôkazy od Cummingsa sú jasné, že vládna kombinácia groteskného chaosu a bezcitnej flippancie je priamo zodpovedná za to, že mnohí naši blízki dnes nie sú s nami.

Odmietnutie naliehavého zákonného vyšetrovania s fázou rýchleho preskúmania riskuje, že sa k nim pridajú aj ostatní. Je zrejmé, že vládcom treba položiť neuveriteľne vážne otázky.

Dave Dawes, predseda Kráľovskej vysokej školy ošetrovateľstva, dodal: Neúspechy v plánovaní, rozhodovaní a zodpovednosti viedli zdravotný personál k nebezpečnému nedostatku ochrany, ktorú potrebovali od samého začiatku pandémie.

Vypočutie dnešného konania bude náročné pre každého, kto kvôli Covid-19 stratil kolegu, člena rodiny alebo priateľa.

'Veríme, že formálne verejné vyšetrovanie by malo byť urýchlené.'