Najlepší a najhorší dodávatelia energie na základe zákazníckych služieb a hodnoty za peniaze

Účty Za Energie

Váš Horoskop Na Zajtra

8 000 ľudí bolo požiadaných, aby určili dodávateľa - a tu sú výsledky(Obrázok: PA)



Najmenší britskí dodávatelia energie sa umiestnili na prvom mieste v prieskume najlepších firiem pre celkovú spokojnosť zákazníkov a služby.






Octopus, ktorý zásobuje viac ako 400 000 domácností, dostal „dobré“ až „vynikajúci“ hodnotenie za hodnotu za peniaze deväť z 10 zákazníkov, ktorí mu dali 80% skóre za zákaznícky servis.



V porovnaní s SSE - najvyšším strelcom „veľkej šestky“ - ktoré získali štyri hviezdičky, ale iba 58% skóre spokojnosti so službami zákazníkom.






Skupina spotrebiteľov Ktorá? skúmal 8 000 ľudí v celej Británii o svojom poskytovateľovi - na základe pomeru ceny a kvality, zákazníckych služieb a presnej fakturácie.

Amazon Black Friday výpredaj 2019

Napriek kolapsu spoločností, ako sú Spark Energy a Economy Energy, v posledných mesiacoch zistil, že malé firmy dominujú v rebríčkoch, ktoré prevyšujú celý trh veľkých šiestich spoločností.



Najlepších 5 firiem pre zákaznícky servis

  1. Energia chobotnice
  2. Energia Robina Hooda
  3. Takže energia
  4. Ebico
  5. Energetické tonikum

Za Octopus Energy nasledovali Robin Hood Energy a So Energy na spoločnom druhom mieste a Ebico a Tonik Energy na spoločnom štvrtom mieste.

Malý dodávateľ, Solarplicity, však prvýkrát hodnotil v kategórii Ktoré? prieskum bol podľa svojich zákazníkov najhoršou energetickou firmou s celkovým skóre zákazníkov iba 44% (v porovnaní s 80% Octopusu).






Najlepší zákaznícky servis

Zdroj: Ktorý?

Bol to jediný poskytovateľ, ktorý získal hodnotenia hviezdičkami, a to aj za zákaznícke služby, online aj po telefóne. Tri štvrtiny zákazníkov okrem toho uviedli, že pri riešení sťažností je zlý alebo veľmi zlý.

niall horan a amy zelená

Na iných miestach sa dodávatelia energií veľkej šestky - British Gas, EDF Energy, Eon, Npower, Scottish Power a SSE dostali na poslednú tretinu tabuľky, pričom ani jeden z nich nedostal celkové skóre zákazníkov vyššie ako 58%, o 22 percentuálnych bodov nižšie ako Chobotnica.

Najhorších 5 firiem pre zákaznícky servis

  1. Slnečná slnečnosť
  2. Iskrová energia
  3. Scottish Power
  4. Npower
  5. Britský plyn

SSE bola z nich najvyššie umiestnená-a jediná získala štyri hviezdičkové hodnotenia za zákaznícky servis online a telefonicky. Spoločnosti Npower a Scottish Power boli najnižšie z Veľkej šestky a ako jediné získali dve hviezdičky za vybavenie sťažností.

držiak kávových kapsúl lidl

Celkovo, ktoré? zistil, že menej ako jeden z piatich (18%) zákazníkov veľkej šestky je so svojim dodávateľom veľmi spokojný, v porovnaní s tretinou (33%) zákazníkov so strednými a malými dodávateľmi.

Tri malé firmy zaradené do skupiny Ktoré? prieskum - Spark Energy, Extra Energy a Economy Energy - od ukončenia prieskumu prestali obchodovať.

Najhorší zákaznícky servis

Zdroj: Ktorý?

V prieskume spotrebiteľského šampióna si všetky počínali zle. Spark Energy je druhá z posledných, na 29. pozícii. Extra Energy by bola na 26. mieste spoločne s British Gas, zatiaľ čo Economy Energy by bola na 29. pozícii.

Alex Neill v ktorej? povedal: „Náš prieskum ukazuje dôležitosť hodnoty za peniaze a dobrých zákazníckych služieb - dodávatelia energií, ktorí svojim zákazníkom dodávajú oboje, zvyčajne prosperujú, zatiaľ čo veľká šestka a ďalšie zle hodnotené firmy platia cenu za to, že neposkytujú zákazníkom to, čo chcú.

„Všetky energetické spoločnosti by sa mali snažiť poskytovať svojim zákazníkom konkurencieschopné ceny a vynikajúce služby zákazníkom. Ak nedostávate dobrú ponuku, mali by ste sa pozrieť na zmenu, pretože by ste potenciálne mohli ušetriť viac ako sto libier a získať oveľa lepšie služby. “

Rachel Reeves MP, predsedníčka Výboru pre obchodnú, energetickú a priemyselnú stratégiu, povedala: „Ktoré? prieskum opäť poukazuje na to, že veľká šestka svojim zákazníkom nešťastne zlyháva.

Dodala: „Zákazníci by mali pokračovať v nákupoch, pretože sa nemôžu spoliehať na to, že dodávatelia energií poskytnú spotrebiteľom dobrú ponuku alebo poskytnú kvalitný zákaznícky servis, ktorý si zaslúžia.“

najlepšie väznice vo Veľkej Británii

Údaje prichádzajú na začiatku „Veľkého týždňa úspory energie“ - iniciatívy, ktorú realizujú Citizens Advice a Ministerstvo obchodu, energetiky a priemyselnej stratégie.

Dnešné údaje nasledujú po rekordne vysokom počte ľudí, ktorí pri hľadaní lepších ponúk inde prehodili a opustili dodávateľa energie.

Spoločnosť Energy UK uviedla, že viac ako 1,7 milióna domácností prešlo na malých a stredných dodávateľov energie - vyhýbajúc sa „veľkej šestke“.

Každý piaty zákazník zmenil svojho dodávateľa energie v roku 2018 - nárast o 6% v predchádzajúcom roku.

horúce fotky amy childs

Pomoc pri hľadaní lacnejšej ponuky nájdete v našom sprievodcovi ako zmeniť dodávateľa energie .

Ak vás zaujíma, či je lacnejšie nechať kúrenie zapnuté celý deň v zime, pozrite sa, čo tu hovoria odborníci.

Čítaj viac

Získajte lepšiu ponuku energie
Najlepšie služby automatického prepínania energie Vysvetlený cenový strop energií Rýchle triky, ktoré vám môžu ušetriť 342 libier Najhoršia britská energetická spoločnosť

Pozri Tiež: