Najlepšie romantické destinácie vo Veľkej Británii od vidieka sa sťahujú do mestských prestávok

Veľká Británia A Írsko

Romantický minibreak je vynikajúci spôsob, ako spoločne stráviť kvalitný čas, ale nedostatok ročnej dovolenky alebo obmedzený rozpočet môžu predstavovať veľkú prekážku.

Dobrou správou je, že Spojené kráľovstvo je plné krásnych a romantických miest, ktoré zahanbujú napríklad Paríž alebo Benátky - a počas víkendov a vrcholných prázdnin sa nebudete stretávať s typickým zvýšením cien.

Namiesto toho myslite na elegantné útočisko na vidieku, nádhernú krajinu na malebné prechádzky a očarujúce mestá s útulnými krčmičkami, na ktoré sa môžete niekoľko hodín hýbať.

Aby sme vám poskytli pomocnú ruku, zhrnuli sme niektoré z našich najlepších tipov na najromantickejšie destinácie Spojeného kráľovstva - nie je potrebné vyhľadávať letecké tarify ani používať hromady ročnej dovolenky.

A aby ste mali niečo extra špeciálne, môžete si pozrieť aj niektoré z najromantickejších hotelov vo Veľkej Británii!

1. Cotswolds, Anglicko

Ulica, Castle Combe, Wiltshire

Ulica, Castle Combe, Wiltshire (Obrázok: Getty Images/age fotostock RM)

Prenajmite si útulnú chatu a strávte dni pokojnou prechádzkou ruka v ruke po dokonalej krajine s nádherným výhľadom na objavovanie malebných, typicky britských dedín s dláždenými uličkami a farebnými kvetinovými záhradami.

Zastavte sa na obed v jednej z príjemných krčiem roztrúsených po krajine a dajte si poriadny britský grub - alebo si dajte rande v jednej z romantických reštaurácií namiesto toho na večeru.

Sklamalo vás počasie? Žiadny problém - zútulnite sa namiesto toho pri krbe a užite si toto pokojné útočisko ďaleko od ruchu mestského života.

Ako sa tam dostať: Sykes Cottages má krásne a romantické chaty po celej Veľkej Británii, pričom Spoločnosť TripAdvisor Rentals ponúka útulné ústupy ktoré sú perfektné, ak šetríte penny.

2. Edinburgh, Škótsko

Celkový pohľad na škótsky Edinburgh pri pohľade na hrad Edinburgh a hodiny Balmoral

Celkový pohľad na škótsky Edinburgh pri pohľade na hrad Edinburgh a hodiny Balmoral (Obrázok: PA)

Hlavné mesto Škótska vďaka nádhernému prostrediu, miestnej kuchyni a pútavým pamiatkam už dlho láka na svadobnú cestu z celého sveta.

Aktívnejší si môžu užiť túru na Arthur's Seat a vychutnať si bezkonkurenčný výhľad na mesto, zatiaľ čo hrad Edinburgh ponúka perfektné miesto na odpoludnie.

priemerných sexuálnych partnerov za život

Potom tu samozrejme je pôsobivá scéna gurmánov, od reštaurácií, ktoré podávajú tradičné škótske jedlá (myslím, že haggis!), Ako aj moderné gurmánske možnosti stravovania. Ďalšie informácie nájdete aj v našom sprievodcovi mestom Edinburgh.

Ach, a samozrejme, Edinburgh je domovom niekoľkých skutočne romantických hotelov .

3. York, Anglicko

Západný front York Minster

Západný front York Minster (Obrázok: Universal Images Group Editorial)

Ak je vaša polovička veľkým fanúšikom histórie a architektúry, York by mohol byť ideálnym miestom na oddych!

Nabitý nádhernými budovami a pamiatkami, ako je katedrála York Minster, si môžete urobiť veľa prehliadok mesta so sprievodcom, aby ste videli hlavné body - alebo si zájsť na niečo trochu iné, prečo neskúsiť jednu z nepredvídateľných prechádzok duchmi?

Večer budete mať na večer v noci veľa možností od rušných barov a klubov po útulné reštaurácie. Nehovoriac o tom, že nejaké existujú krásne butikové hotely po celom meste - vrátane možností priaznivých pre rozpočet!

4. Londýn, Anglicko

Pohľad na Londýnske oko a rieku Temžu

Pohľad na Londýnske oko (Obrázok: Getty)

Ak sa chystáte na víkend plný aktivít, Londýn vám to určite dodá!

Užite si niektoré z najväčších atrakcií mesta, vrátane London Eye a Madame Tussaud, choďte objavovať bohatstvo ponúkaných hostincov a barov a strávte dnešný večer sledovaním oslnivej show West End.

Napriek tomu, že povesť je drahá, čo môže byť, existuje niekoľko jednoduchých trikov, ako si urobiť lacný deň v Londýne, nehovoriac o tom, že je k dispozícii aj množstvo lacných hotelov.

5. St Ives, Anglicko

St Ives, Cornwall, Anglicko

St Ives, Cornwall, Anglicko (Obrázok: Getty)

Neexistuje nič ako čerstvý morský vzduch, vďaka ktorému by ste sa cítili, ako keby ste skutočne unikli ruchu každodenného života.

St Ives v Cornwalle je stelesnením pokojného prímorského letoviska s množstvom útulných nocľahov s raňajkami, nezávislými reštauráciami a množstvom malebných výhľadov z prístavu na pláže.

Nedávno bol tiež pomenovaný ako jeden z 25 najobľúbenejších dovolenkových miest na svete .

Pozrite sa na týchto miestnych & apos; najlepšie tipy na konečnú dovolenku v Cornwalle.

6. Bath, Anglicko

Pohľad na jeden z bazénov v rímskych kúpeľoch Bath

Rímske kúpele Bath (Obrázok: PA)

Ak si chcete dopriať dokonalú kúpeľnú prestávku, zamierte do Bath! Strávte víkend objavovaním krásneho historického mesta a zastavte sa na objavovanie rímskych kúpeľov. Prečo si potom nedopriať a rezervovať si víkendový kúpeľný hotel a dopriať si procedúry?

Bath má celý rad brilantných kúpeľov - alebo ak je príliš ďaleko od toho, kde sa nachádzate, tak prečo si rezervovať rovnako skvelú kúpeľnú prestávku aj inde vo Veľkej Británii?

man united fixtures 2020/21

7. Peak District, Anglicko

Pohľad na Edale z Jacobovho rebríka, národný park Peak District

Národný park Peak District (Obrázok: iStockphoto)

Vďaka svojej nádhernej rozsiahlej krajine ponúka Peak District idylické prostredie pre akýkoľvek útek - nehovoriac o romantickom.

Popoludní sa môžete poprechádzať po zvlnených zelených kopcoch a vyzvať sa na dlhšiu túru ... alebo ak prší, prečo by ste sa nemohli túliť v útulná chata , alebo si doprajte niektorý z luxusné hotely (Môžete nájsť aj celkom slušné ceny v tomto ročnom období!).

Tieto neuveriteľné fotografie z oblasti Peak District odhaľujú, aký nádherný národný park skutočne je

Zobraziť galériu

8. Ostrov Skye, Škótsko

Prístav Portree na ostrove Skye

Prístav Portree na ostrove Skye

Ostrov Skye má všetko od drsných a členitých turistických trás až po pekné prístavy - Portree je obzvlášť krásna - a pobrežné dediny.

Je to idylické útočisko pre páry, ktoré milujú nádhernú prírodu vďaka veľkému počtu ponúkaných turistických a peších trás. Nezabudnite zabaliť veľa vrstiev, pretože počasie môže byť veľmi nestále!

9. Ostrov Llanddwyn, Wales

Kroky hore k starému majáku na ostrove Llanddwyn

Kroky hore k starému majáku na ostrove Llanddwyn (Obrázok: Universal Images Group Editorial)

Dwynwen; miesto posledného odpočinku; waleský patrón zamilovaných, niet divu, že sem veľa párov cestuje na romantickú dovolenku. (Je to v zásade ekvivalent svätého Valentína).

Nie je to celkom ostrov, Llanddwyn leží na pevnine Anglesey, priamo na brehu vody. Očakávajte zvlnené duny, pútavé skaly a množstvo historických pamiatok; ak to počasie vydrží, je to tiež skvelé miesto na piknik.

Pevnina ponúka bohatstvo romantické ubytovanie tiež od zámkov k útulným chatám.

10. Stratford-upon-Avon, Anglicko

Rodisko Williama Shakespeara v Stratforde-Upon-Avone

Rodisko Williama Shakespeara v Stratforde-Upon-Avone (Obrázok: Getty Images/iStockphoto)

Shakespeare napísal niektoré z najväčších milostných príbehov na svete a nie je ťažké pochopiť, kde čerpal inšpiráciu, keď sa vyberiete na prechádzku malebnými uličkami tohto stredovekého obchodného mesta vo Warwickshire.

Navštívte Bardov rodný dom alebo chatu manželky Anne Hathawayovej alebo si prezrite jedno z mnohých ponúkaných múzeí a fariem.

Mlyny a Boons ' najlepšie tipy na romantické destinácie

Mimoriadne romantické romány Mills a Boon nám tiež poskytli inšpiráciu, pretože odhalili 20 najromantickejších hotspotov vo Veľkej Británii. (A dokonca ich prepustili poviedka pre každé z 10 najlepších miest ).

Prieskum od vydavateľov zistil, že pre ideálnu romantickú prestávku je päť kľúčových faktorov; krásny výhľad, luxusné ubytovanie, teplé podnebie, báječné reštaurácie a úžasné prechádzky.

kresťan ronaldo matthew ronaldo

1. Fairy Pools, Glenbrittle, Ostrov Skye, Škótsko

Fairy Pools, Glenbrittle, Ostrov Skye, Škótsko (Obrázok: iStockphoto)

Nie je žiadnym prekvapením, že sa tieto zasnené bazény dostali na prvé miesto v zozname s pozoruhodnými zeleno-modrými vodami, ktoré vyzerajú ako z rozprávkovej knihy.

Vydajte sa na romantickú prechádzku po vode alebo v teplejších dňoch majú niektoré z bazénov vody vhodné na kúpanie, ktoré je ideálne na ochladenie v letných horúčavách.

Hľadáte nocľah v okolí? TripAdvisor má praktické zhrnutie hotely najbližšie k Fairy Pools .

2. Grasmere, Lake District, Anglicko

Grasmere, Lake District, Anglicko (Obrázok: Mills & Boon)

Ak ste obaja priaznivci prírody a milujete byť obklopení tým najlepším z britského vidieka, možno budete chcieť zamieriť do malebnej dedinky Grasmere v centre Lake District.

Kým ste niekoľko hodín preč prechádzkou po zvlnených zelených kopcoch, zastavte sa v útulných krčmách na poriadny britský grub alebo sa na konci noci schúlite pred krbom a kochajte sa pokojným prostredím.

Či už hľadáte lacnú a veselú prestávku, alebo hľadáte luxusný hotel, aby ste si štýlovo pripomenuli výročie, Booking.com ponúka 30 skvelých hotelov v okolí aby vyhovovali každému rozpočtu.

3. Mesto Bath

Mesto Bath (Obrázok: Mills & Boon)

Hľadáte kúpeľný víkend? Potom sa možno budete chcieť vydať do tohto nádherného historického mesta, kde sídlia neuveriteľné rímske kúpele.

Existuje niekoľko skvelých wellness hotelov v destinácii Bath ( Pozrite sa na najlepšie hodnotené na portáli TripAdvisor ), kde nezlomíte banku, nehovoriac o tom, že ak sa chcete vydať von, mesto je plné brilantných barov, reštaurácií a butikov, kde si môžete oddýchnuť cez víkend.

4. Durdle Door, Dorset

Durdle Door, Dorset (Obrázok: Mills & Boon)

Durdle Door, jedna z najznámejších pamiatok mesta Dorset, je ideálnou kulisou pre všetky romantické chvíle, či už ide o návrh alebo len krásnu kulisu pre romantickú prestávku.

Potom je tu samozrejme oveľa viac Jurského pobrežia, ktoré môžete preskúmať na malebné prechádzky alebo lenivé dni na pláži.

Expedia ponúka útulné a luxusné ubytovanie hotely blízko Durdle Door ktoré nezlomia banku.

5. Tresco, Ostrovy Scilly

Tresco, Ostrov Scilly (Obrázok: Mills & Boon)

Druhý najväčší ostrov ostrovov Scilly v Cornwalle je perfektné miesto na fotografovanie, ktoré je hodné pohľadnice.

pamela a tommy lee

Zamyslite sa nad tyrkysovými vodami, sviežou zeleňou, plážami s bielym pieskom, panenskou krajinou ... zoznam pokračuje ďalej a ďalej. Ideálne miesto, ak ste vždy snívali o dovolenke niekde ako Maledivy alebo Seychely, ale máte rozpočet, ktorého sa musíte držať.

Pozrite sa na toto zhrnutie Najlepšie hotely v Trescu .

6. Portmeirion, Gwynedd, Wales

Portmeirion, Gwynedd, Wales (Obrázok: Mills & Boon)

Sklopené ako jedno z 20 neuveriteľných miest v Británii vám bude odpustené, keď si myslíte, že toto miesto bolo na talianskom pobreží Amalfi - ale je to vo Walese!

Táto úchvatná dedina sa môže pochváliť množstvom farieb vďaka kvetinovým záhradám, nehovoriac o nádherných fontánach a pekných budovách so zložitou architektúrou.

prísne prísť tanečný sextape

Návštevníkom je k dispozícii 14 chatiek a dva hotely Hotel Portmeirion môže vytvoriť romantický domov ďaleko od domova.

7. Bourton-on-the-water, Cotswolds

Bourton-on-the-Water, Cotswolds (Obrázok: Mills & Boon)

Rieka Windrush preteká mestom Bourton-on-the-Water a vytvára tak skutočne pekný pobyt pri rieke. Dedina je plná očarujúcich butikov, reštaurácií a barov, nehovoriac o tom, že od Cotswoldského motoristického múzea až po svojráznu Model Village nájdete množstvo zaujímavých miest.

Booking.com ponúka veľa hotely v Bourton-on-the-Water bez ohľadu na to, aký rozpočet máte na romantickú dovolenku.

8. Porthcurno, Divadlo Minack, Cornwall

Porthcurno, Minackovo divadlo, Cornwall (Obrázok: Mills & Boon)

Divadelní nadšenci budú určite ohromení krásnym prostredím divadla Minack; divadlo pod holým nebom sa môže pochváliť neuveriteľným výhľadom na Atlantický oceán.

Cez deň sa vyberte dole a vychutnajte si úchvatné scenérie, alebo si dokonca užite jedno zo živých vystúpení, ktoré sa konajú počas celého leta.

Pozrite sa na nášho sprievodcu po dovolenke v Cornwalle, kde nájdete najlepšie hotely, reštaurácie a veci, ktoré môžete vidieť počas romantickej dovolenky.

9. Cambridge and the River Cam

Cambridge and the River Cam (Obrázok: Mills & Boon)

Cambridge má všetko, čo by ste si mohli priať pre romantickú prestávku na celý život. Na začiatku je celé mesto ponorené do histórie vďaka svojim úchvatným vysokým školám, zatiaľ čo rieka Cam je ideálnym miestom na popoludnie plávania, z ktorého sa môžete pokochať výhľadom.

A pretože je to študentské centrum, v Cambridge sa nachádza aj mnoho skvelých barov, reštaurácií a obchodov, vďaka ktorým si užijete mestskú prestávku, ktorá sa nepodobá žiadnemu inému.

Ak máte záujem o niečo mimoriadne, pozrite sa na najlepšie luxusné hotely v Cambridge na portáli TripAdvisor.

10. Giant's Causeway, Severné Írsko

Giant's Causeway, Severné Írsko (Obrázok: iStockphoto)

Giant's Causeway, ktorú musí navštíviť každý fanúšik Game of Thrones, je celkom epický pohľad - nie div, že bol označený za jeden z najlepších britských zážitkov pre každý deň.

Obklopený mýtmi a legendami , táto stránka zapísaná na zozname UNESCO ponúka množstvo ikonických miest a úchvatných výhľadov-a vytvára celkom neuveriteľnú kulisu tých romantických chvíľ, ktoré sa konajú raz za život.

Úplný zoznam 20 najromantickejších miest vo Veľkej Británii

 1. Fairy Pools, Glenbrittle, Isle of Skye, ScotlanD
 2. Grasmere, Lake District, Anglicko
 3. Mesto Bath
 4. Durdle Door, Dorset
 5. Tresco, Ostrovy Scilly
 6. Portmeirion, Gwynedd, Wales
 7. Bourton-on-the-Water, Cotswolds
 8. Porthcurno, Minackovo divadlo, Cornwall
 9. Cambridge and the River Cam
 10. Giant's Causeway, Severné Írsko
 11. Hrad Windsor, Windsor
 12. Abereiddiho modrá lagúna, Pembrokeshire, Wales
 13. The Dark Hedges, County Antrim, Severné Írsko
 14. Hrad Leeds, Kent
 15. Llyn Padarn (Llanberis), Snowdonia, Wales
 16. Stratford-upon-Avon, Warwickshire
 17. The Falls of Bruar, Perth, Scotland
 18. Arthur's Seat, Edinburgh, Škótsko
 19. St Nectan's Glen, Cornwall
 20. Mesto Oxford

Počas pandémie si vždy naplánujte alebo vyrazte na výlet počas pandémie.