Tragédie Bay City Rollers z náhlej smrti Les McKeowna pôvodným členom

Celebrity News

Bay City Rollers boli jednou z najväčších popových kapiel v polovici 70. rokov a mali niekoľko rokov, počas ktorých boli obliehaní kričiacimi fanúšikmi, nech už boli kdekoľvek.

Počas svojich zlatých rokov od roku 1973 do roku 1978 hrali s morom tartanových šatiek, ktoré držali na oblohe posadnutí fanúšikovia, ktorí sa ich tisíce balili do svojich koncertov.

Od roku 1966 trvalo, kým Glam Rock odhalil štýl a zvuk pre Rollers, ktorý sa stal popovým majstrovským kurzom, keď sa v roku 1975 dostali na vrchol rebríčka s Bye Bye Baby a pokračovaním skladby Give a Little Love.

Samozrejme, keď ste na vrchole, často stačí ísť len jeden a ten je dole. Do konca desaťročia Bay City Rollers videl speváka Les McKeowna odísť a jeho šťastie na snímke.

Od tej doby došlo k niekoľkým zmenám v zostave kapely a za šesť desaťročí, počas ktorých boli nepretržitou činnosťou, došlo k 24 členom Bay City Rollers.

Za ten čas došlo k viacerým tragédiám, pričom počas tejto doby tragicky zahynulo päť bývalých členov.

V čase jeho smrti Les McKeown ešte stále koncertoval s kapelou

V čase jeho smrti Les McKeown ešte stále koncertoval s kapelou (Obrázok: Ken McKay/ITV/REX/Shutterstock)

Legendárny spevák Les McKeown v utorok bohužiaľ zomrel, pričom jeho rodina vo štvrtok oznámila správu, že náhle zomrel vo veku 65 rokov doma.

Oznámenie prišlo prostredníctvom facebookovej stránky kapely s týmto vyhlásením: „S hlbokým zármutkom oznamujeme smrť nášho milovaného manžela a otca Leslieho Richarda McKeowna. Leslie náhle zomrela doma v utorok 20. apríla 2021. '

Ian Mitchell, ktorý pochádzal zo Severného Írska, mal len 17 rokov, keď bol draftovaný do skupiny, aby nahradil basgitaristu Alana Longmuira.

Pred odchodom z kapely v roku 1976 však so skupinou strávil iba sedem mesiacov.

Po odchode obvinil zo svojho rozhodnutia odísť z kapely a úprimne povedal: „Musel som sa dostať von, než som dal hlavu do plynovej rúry.“

2. septembra 2020 bolo oznámené, že Ian zomrel vo veku 62 rokov.

Hviezda Bay City Roller Ian Mitchell vo svojom kalifornskom dome v roku 1997

Hviezda Bay City Roller Ian Mitchell vo svojom kalifornskom dome v roku 1997

Bol smutný z príspevku na oficiálnej facebookovej stránke kapely s vyhlásením zverejneným na internete v tomto čítaní: „Sme hlboko zarmútení správou o smrti Iana Mitchella.

„Naše myšlienky a modlitby sú s jeho manželkou Wendy, ich rodinou a priateľmi.

„Odpočívaj v pokoji, Ian.“

Bývalý gitarista skupiny, Stuart Wood, pridal na stránku poctu a napísal: „Veľmi smutná, smutná správa o Ianovi Mitchellovi.

„Radi by sme vyslali svoju lásku a sústrasť [jeho manželke] Wendy a celej Ianovej rodine a priateľom ...

„Ste v našich srdciach. Na Iana mám veľa pekných spomienok nielen v dobách BCR, ale aj vtedy, keď sme spolu hrali v 80. rokoch s The Passengers ...

„Skvelí chlapci a skvelé dni! Budeš nám veľmi chýbať Ian ... “

Nechajte si doručiť všetky najnovšie správy celebrít priamo do doručenej pošty

Od tajných sporov a sexy škandálov až po najväčšie titulky šoubiznisu - servírujeme dennú dávku klebiet.

Získajte prehľad o všetkých svojich obľúbených celebritách pomocou nášho denného spravodajcu, ktorý vám bezplatne doručíme priamo do doručenej pošty.

Prihlásiť sa môžete tu.

Alan Longmuir bol zakladajúcim členom Bay City Rollers

Alan Longmuir bol zakladajúcim členom Bay City Rollers (Obrázok: Denný záznam)

Alan Longmuir, jeden zo zakladajúcich členov Bay City Rollers, zomrel v júli minulého roku po tom, ako v Mexiku ochorel na chorobu - mal vtedy 70 rokov.

Ian opustil kapelu v roku 1976, nahradil ju Ian Mitchell a potom sa vrátil do zostavy v roku 1978.

Koncom 70. rokov bola skupina zapletená do trpkej bitky o peniaze medzi nimi a ich manažérmi.

V roku 2015 frontman McKeown odhalil, že skupina zakopala vojnovú sekeru kvôli starým hádkam a hľadala sa dať opäť dohromady.

Les, Alan a Woody zreformovali v roku 2016 sériu masívnych comebackových koncertov, to však mal byť posledný comeback kapely, pretože Stuart Woody Wood a Longmuir údajne neboli spokojní so spevákom McKeownom, ktorý pokračoval v turné bez nich a propagácia vlastného materiálu.

Tam bolo niekoľko ďalších bývalých členov Rollerov, ktorí zomreli za tragických okolností.

Billy Lyall bol členom Bay City Rollers na konci 60. rokov

Billy Lyall bol členom Bay City Rollers na konci 60. rokov (Obrázok: Redferns)

Billy Lyall bol jedným z prvých členov skupiny, ktorí odišli skôr, ako sa zo skupiny začali stávať hitparádami.

Pokračoval v hre s Pilotom a projektom Alana Parsonsa, než zomrel vo veku 36 rokov v roku 1989 na chorobu spojenú s AIDS.

Pravdepodobne najtragickejšou smrťou bývalých členov Bay City Rollers je úmrtie pôvodného klávesového hráča Archieho Marra.

Zomrel pri požiari vo svojom dome v Edinburghu vo veku 66 rokov v roku 2018 na následky roztrúsenej sklerózy, pre ktorú potreboval nepretržitú starostlivosť.

Archie Marr opustil kapelu 18 mesiacov predtým, ako dosiahli svetový úspech

Archie Marr opustil kapelu 18 mesiacov predtým, ako dosiahli svetový úspech (Obrázok: Redferns)

Archie opustil kapelu asi 18 mesiacov predtým, ako sa stali svetovými hviezdami, keď jeho brat David odhalil: „Archie si užíval obdiv, ale nemal rád neustále cestovanie.

'V týchto dňoch neexistovali žiadne súkromné ​​lietadlá-iba 12-hodinové cesty v zadnej časti dodávkových automobilov do všetkých častí Británie.' Archie bol trochu domased a miloval pobyt v Edinburghu a v blízkosti svojej rodiny.

Skutočne nemal hlad po úspechu v hudobnom priemysle. Myslím, že cítil, že je to príliš ako tvrdá práca.

bu-buu pes

„Tiež neľutoval, že si kapela neskôr užila svetovú slávu a úspech.