Asda vydáva online upozornenie na doručenie do domu po tisíckach cielených na podvod

Podvod

Wal-Mart Stores Inc.

Správy, ktoré ponúkajú sledovanie vašej objednávky, údajne pochádzajú z renomovaných supermarketov

Verejnosť je varovaná, aby si dávala pozor na podvodníkov zameraných na online nakupujúcich.

Inštitút Chartered Trading Standards Institute (CTSI) uviedol, že dostal dôkaz o textovom podvode, ktorý zahŕňa správy o doručení do supermarketu.

V správach sa uvádza „Vaša objednávka Asda je na odoslanie“ a odkazy na webovú stránku, ktorá údajne umožňuje príjemcovi „sledovať vašu objednávku a zobrazovať doručenku“.

Správy tiež zahrnujú Morrisons, aj keď CTSI varovala, že terčom sú aj ďalší maloobchodníci.

Podvodníci používajú tieto odkazy na získanie osobných údajov o príjemcovi, čím ohrozujú svoje financie, upozornila spravodajská agentúra.

Katherine Hart, podvodníčka v CTSI, uviedla, že sofistikovaní hackeri používajú obmedzenia týkajúce sa Covidu na to, aby získali peniaze na štítovače, ktorí nie sú schopní opustiť svoje domovy.

'Podvodníci posielajú tieto texty na telefónne čísla s veľkou pravdepodobnosťou, že si príjemca zadal objednávku v konkrétnom supermarkete,' povedala.

Stali ste sa obeťou tohto podvodu? Kontaktujte nás: emma.munbodh@NEWSAM.co.uk

Podvodná agentúra varovala, že sa zameriavajú aj ďalšie supermarkety

Podvodná agentúra varovala, že sa zameriavajú aj ďalšie supermarkety (Obrázok: Chronicle Live)

Pandémia COVID-19 viedla k väčšej závislosti od dodávok domácich nákupov, vďaka čomu bola verejnosť otvorenejšia voči tomuto podvodu ako kedykoľvek predtým.

„Verejnosť by si mala byť vedomá toho, že tieto kampane sa neobmedzujú iba na značku Asda alebo Morrisons a môžu dostávať správy s uvedením mien ďalších veľkých reťazcov supermarketov.

K vyhláseniu bolo dodané: „Ak dostanete podobné podozrivé texty, kontaktujte supermarket, ak u nich nakupujete a overujete ich.

Podvodné texty je možné bezplatne nahlásiť spoločnosti Ofcom zaslaním SMS na číslo 7726.

Hovorca spoločnosti Asda povedal: „Sme si vedomí série podvodov, ktoré sa prostredníctvom správ SMS odosielajú zákazníkom, ktorí sa vydávajú za rôzne značky, vrátane spoločnosti Asda.

Nikdy nebudeme žiadať žiadne osobné informácie prostredníctvom textových správ a žiadna SMS správa od nás nepochádza z mobilného čísla.

'Radi by sme našim zákazníkom pripomenuli, že by nikdy nemali klikať na podozrivé odkazy, ale ak si niekto nie je istý komunikáciou, ktorá údajne pochádza z Asdy, kontaktujte náš tím zákazníckych služieb.'

Ak chcete nahlásiť podvody, kontaktujte Action Fraud, alebo ak ste v Škótsku, kontaktujte Police Scotland.

Ak potrebujete radu pre spotrebiteľa, zavolajte na zákaznícku linku pomoci pre občanov s poradenstvom pre občanov na čísle 0808 223 1133.

Ako sa chrániť

  • Nepredpokladajte, že niekto, kto vám poslal e -mail alebo textovú správu - alebo vám zavolal na telefón alebo vám zanechal odkaz v hlasovej schránke - nie je ten, za koho sa hovorí.
  • Ak vás telefonický hovor alebo hlasová schránka, e -mail alebo textová správa požiada o uskutočnenie platby, prihláste sa do online účtu alebo si stiahnite aplikáciu, buďte opatrní.
  • Ak máte pochybnosti, overte si, či sú pravé, a požiadajte samotnú spoločnosť, aby ste získali webovú stránku alebo kontaktné číslo sami.
    Nikdy nevolajte na čísla ani nepoužívajte odkazy uvedené v podozrivých e -mailoch; vyhľadajte oficiálnu webovú stránku alebo číslo zákazníckej podpory pomocou samostatného prehliadača a vyhľadávača.

Všimnite si varovné signály

  • Pravopis, gramatika, grafický dizajn alebo kvalita obrázku v správe sú nekvalitné. Môžu používať nepárne „spe11lings“ alebo „cApiTals“ v e -maile s cieľom oklamať váš filter proti spamu.
  • Ak poznajú vašu e -mailovú adresu, ale nie vaše meno, začne sa to napríklad „Nášmu váženému zákazníkovi“ alebo „Vážený ...“ nasleduje vaša e -mailová adresa.
  • Webová stránka alebo e -mailová adresa nevyzerá správne; autentické adresy webových stránok sú zvyčajne krátke a nepoužívajú irelevantné slová alebo frázy. Podniky a organizácie nepoužívajú webové adresy, ako sú Gmail alebo Yahoo.

Zaregistrujte sa do bulletinu NEWSAM Money a získajte najnovšie rady a novinky

Od univerzálneho kreditu po dovolenku, zamestnanecké práva, aktualizácie cestovania a núdzovú finančnú pomoc - máme všetky veľké finančné príbehy, o ktorých potrebujete vedieť práve teraz.

Zaregistrujte sa tu do nášho bulletinu NEWSAM Money.