5 najslávnejších stretov Arsena Wengera s Manchestrom United pred finálovým zápasom proti Old Trafford

Futbal

Váš Horoskop Na Zajtra

Arsene Wenger zamieri v nedeľu na Old Trafford, kde bude naposledy ako manažér Arsenalu.

Šéf Gunners odchádza z funkcie po 22 rokoch v horúcom kresle a počas svojho pôsobenia prepisuje históriu proti Manchestru United, ktorý tvorí jedno z najprudších súperení v ére Premier League.

Títo dvaja bojovali proti sebe o nadvládu na konci deväťdesiatych a na začiatku neporiadku a ich zrážky boli jedny z najintenzívnejších v 26-ročnej histórii ligy.

Tu sa pozrieme na niektoré z najlepších a najhorších zájazdov francúzskeho trénera do Manchesteru United.

Dvojitý triumf

Sylvain Wiltord strelil prvý gól Arsenalu proti Manchestru United v zápase Premier League na Old Trafford 8. mája 2002 (Obrázok: NEWSAMpix)

Vedúci predstavitelia Premier League Arsenal zamierili v máji 2002 na Old Trafford a potrebovali len bod na zaistenie titulu a dvojnásobku, keď o štyri dni skôr zdolali Chelsea a zdvihli FA Cup.

Keďže Tony Adams, Thierry Henry, Dennis Bergkamp a Robert Pires chýbajú, Sylvain Wiltord dokázal nepravdepodobného hrdinu. Francúzsky útočník strelil jediný gól do prestávky tesne pred hodinou, keď sa po strele Freddieho Ljungberga dostal k strele.

Ruud sa prebúdza

Jeden z najznámejších momentov v histórii Premier League (Obrázok: )

Nebola však žiadna taká párty atmosféra, keď sa Wengerova strana vrátila na Old Trafford na ligové stretnutie v septembri 2003. Arsenal videl, že kapitán a strážca stredného poľa Patrick Vieira bol neskoro vylúčený za druhú výstrahu za to, že sa vyhnal útočníkovi United Ruudovi. van Nistelrooy.

Po zápase, ktorý smeroval k bezgólovej remíze, United potom v prestávke vyniesli kontroverzný trest, keď Diego Forlan zostúpil pod výzvu Martina Keowna. Van Nistelrooy však vyrazil priamy kop o brvno.

Hráči Arsenalu si libovali v nešťastí United - Keown vyskočil pred Van Nistelrooya, zazrel mu do tváre a nasledovali nechutné fašiangy. Futbalová asociácia prijala disciplinárne opatrenia, pričom Arsenal dostal pokutu za rekordných 175 000 libier za to, že nedokázal ovládať svojich hráčov. Obranca Lauren dostal štvorzápasový dištanc, obranca Keown tri a Vieira a stredopoliar Ray Parlor boli taktiež zasiahnutí jednou hrou. pozastavenie.

Bitka o bufet

Následky sa zmenili na Pizzagate (Obrázok: Reuters)

telo padá z neba

Wengerove Neporaziteľní odišiel 24. októbra 2004 na Old Trafford a hľadal predĺženie 49-zápasového behu bez prehry. Strana sira Alexa Fergusona však prelomila slepú uličku a zostalo 15 minút z toho, čo bolo zlej nálady, keď Van Nistelrooy skóroval z pokutového kopu po tom, čo Wayne Rooney zostúpil pod to, čo vyzeralo v minimálnom kontakte v najlepšom prípade od Sol Campbella.

Anglický útočník potom pridal neskorú sekundu k pečatnému víťazstvu. Zlá krv sa naďalej rozlievala z ihriska, pretože v tuneli horeli nálady, pričom Wenger povedal, že čelil Van Nistelrooyovi pre náročnú výzvu voči obrancovi Ashley Coleovi, ktorá zostala bez trestu.

Ferguson potom vstúpil, aby dal Francúzovi kus mysle - a nakoniec ho zasiahol kúsok pizze, čo viedlo k tomu, že sa šéf United musel prezliecť do klubovej teplákovej súpravy, aby mohol vykonávať pozápasové mediálne povinnosti. Stredný záložník Arsenalu Cesc Fabregas bol dlho podozrievaný, že odhodil nevhodný predmet formou bufetu - čo Španiel nakoniec potvrdil aj počas televíznej hernej šou o niekoľko rokov neskôr.

Kam mám ísť?

Wenger na tomto dnes už ikonickom obrázku nemal kam ísť (Obrázok: null)

United sa v auguste 2009 tešil z ďalšieho domáceho úspechu nad Arsenalom - ktorý sa skončil vylúčením Wengera na tribúne na Old Trafforde. Keď jeho tím prehral 2: 1, Wenger videl, že vyrovnávací gól v čase zastavenia je od Robina van Persieho vylúčený pre ofsajd a nechal frustráciu prevariť, keď kopol fľašu s vodou po dotykovej čiare.

Rozhodca Mike Dean nebol ohromený a okamžite odvolal šéfa Arsenalu. Wenger pôvodne zamieril k sedadlám za zemlianskou priekopou, ale zistil, že tam žiadne nie sú, a stál s rukami rozkročenými a pýta sa, kde sa očakáva, že pôjde - čo bolo na pobavenie fanúšikov United okolo neho.

Wenger sa neskôr za incident ospravedlnil od hlavného rozhodcu Keitha Hacketta.

Úder za osem

United si počínali na víťazstvo 8: 2 (Obrázok: AFP)

V jednom z najnižších bodov jeho kariéry v Arsenale bola Wengerova veľmi zmenená stránka porazená 8: 2 na Old Trafford v auguste 2011, keď Rooney vyplenil hetrik.

Bacary Sagna a Thomas Vermaelen boli pre kanonierov vylúčení, zatiaľ čo stredopoliarovi Francisovi Coquelinovi odišiel debut v Premier League a neskôr ho v priebehu hodiny nahradil čerstvo tvárený Alex Oxlade-Chamberlain.

Obranca Carl Jenkinson bol vylúčený a zostávalo mu 13 minút na absolvovanie nešťastného popoludnia, počas ktorého Wengerova strana zostala len nad miestom zostupu a iba jeden bod od úvodných troch ligových zápasov.