Zdá sa, že Arsenal rozdáva tričko č. 10, keď Mikel Arteta rozhoduje o prestupe

Futbal

Zdá sa, že Arsenal konečne dal tričku s číslom 10 nový domov - tým, že ho odovzdal Emile Smithovi Rowemu.

Gunners zatiaľ nepotvrdili, či Smith Rowe, ktorý mal v minulej kampani 34, bude oficiálne nosiť číslo aj v nasledujúcej sezóne.

Stredopoliar však bol počas predsezónnej prípravy v Edinburghu spolu so zvyškom tímu Gunners zaznamenaný s teplákovou súpravou Arsenalu s týmto číslom.

Tričko číslo 10 bolo v Arsenale posledných šesť mesiacov prázdne po tom, čo jeho predchádzajúci majiteľ Mesut Ozil prerušil zmluvu s klubom v severnom Londýne počas januárového prestupového obdobia a podpísal zmluvu s Fenerbahce.

telo padá z neba
Emile Smith Rowe by mohol v budúcej sezóne nosiť dres číslo 10 pre Arsenal

Emile Smith Rowe by mohol v budúcej sezóne nosiť dres číslo 10 pre Arsenal (Obrázok: Arsenal FC prostredníctvom Getty Images)

Ozil zdedil číslo ešte v roku 2018 po tom, čo Jackovi Wilshereovi vypršala zmluva a on opustil klub do West Hamu.

Emile Smith Rowe bol predmetom záujmu prestupu v lete, keď Aston Villa testovala odhodlanie Arsenalu dvoma ponukami.

Prvá ponuka bola údajne v oblasti 25 miliónov libier predtým, ako sa Villans vrátili s vylepšenými 30 miliónmi libier.

Arsenal odmietol obe ponuky pre Angličana, pričom manažér Gunners Mikel Arteta neskôr novinárom povedal: „Bez otázky. Zostane tu. 100 percent.'

Očakáva sa, že Arsenal podpíše kreatívneho záložníka v lete po návrate Martina Odegaarda do Realu Madrid po úspešnom hosťovaní v severnom Londýne v minulej sezóne.

Ale Smith Rowe, ktorý potenciálne dostane dres číslo 10 v Arsenale, naznačuje, že stredopoliar bude mať v budúcej sezóne v klube väčšiu úlohu.

Chcete exkluzívnu predsezónnu ukážku VÁŠHO klubu - vo vašej doručenej pošte aj prostredníctvom vašej schránky? Zamierte sem, zistite viac a zabezpečte si svoju kópiu

Arsenal prehral úvodný prípravný prípravný zápas v Škótsku s Hibernianom, ktorý ho zdolal 2: 1.

Arteta k výsledku povedala: „Vždy som sklamaný, keď prehráme futbalový zápas, ale je to prvý zápas, hrali sme s mnohými deťmi a mali sme iba štyri tréningy. Trénovali sme naozaj tvrdo a bolo vidieť, že hráči sú trochu dlhší.

„Myslím si, že sme dostali prvý gól, nehodu, a druhý gól bol jasne v ofsajde. Vytvorili sme si veľa šancí, ale nedali sme. Na to slúži predsezóna, aby sme veci, ktoré sme neurobili dobre, vzali na školenie a potom sa zlepšili. '