Americká reštaurácia Wendy sa vracia do Veľkej Británie s prvou reštauráciou po 21 rokoch

Wendys

Váš Horoskop Na Zajtra

Wendy’s bola založená v Ohiu v USA v roku 1969 a teraz je po McDonald’s a Burger King tretím najväčším reťazcom hamburgerov na svete(Obrázok: Getty Images)Americký reťazec reštaurácií Wendy's sa vracia do Veľkej Británie, 21 rokov po zatvorení dverí na hlavnej ulici.


Populárny reťazec, ktorý v roku 1999 zatvoril svoju poslednú zostávajúcu britskú pobočku, sa vracia a v nasledujúcich mesiacoch sa v Readingu otvorí prvý obchod.Wendy, známa svojimi hranatými hamburgermi, uviedla, že v prvej polovici tohto roka sa otvoria dve nové pobočky - ďalšie sa budú nasledovať.


Prvá bude v Readingu, po nej bude nasledovať Oxford a spoločnosť „skúma ďalšie príležitosti“ v Londýne.

Reštaurácia aktívne hľadá ľudí, ktorí by sa stali vlastníkmi franšíz - to sú v zásade nájomníci, ktorí môžu prevádzkovať reštaurácie na hlavnej ulici.Wendy's, ktorá je po McDonald's a Burger King tretím najväčším reťazcom hamburgerov na svete, má už 6 700 prevádzok v 30 krajinách sveta.

Prvá bude v Readingu, po nej bude nasledovať Oxford. Spoločnosť hovorí, že v Londýne „skúma ďalšie príležitosti“ (Obrázok: Getty Images)


Šéfovia najskôr odhalili, že sa firma vracia na britské pobrežie koncom roka 2019, keď investorom oznámila, že svoje prvé predajne otvorí do 12 až 18 mesiacov.

Nie je to prvýkrát, čo sa Wendy pokúša prekročiť rybník - prvýkrát sa dostalo do Veľkej Británie v 80. a 90. rokoch minulého storočia, ale v roku 1999 sa rozhodlo zatvoriť všetky svoje britské obchody.

Pripája sa k čerstvej konkurencii amerických rivalov Five Guys a Shake Shack, ktoré sa v Spojenom kráľovstve objavili za posledné desaťročie.

Získajte najnovšie rady, novinky a pomoc v oblasti peňazí priamo do svojej doručenej pošty - zaregistrujte sa na NEWSAM.co.uk/email

Hovorca Wendy povedal: „Môžem potvrdiť, že Wendy’s sa v Spojenom kráľovstve otvorí v prvej polovici tohto roka.

„Naše prvé miesto bude v Readingu a môžem tiež potvrdiť, že otvoríme reštauráciu v Oxforde.

'Skúmame aj ďalšie príležitosti v oblasti Londýna.'

„Značka je nadšená, že tento rok vstúpi do Veľkej Británie s reštauráciami, ktoré vlastní a prevádzkuje spoločnosť, a hľadáme franšízantov, ktorí by s nami rástli v celej Veľkej Británii.“

Tešíte sa na návrat Wendy? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie

Pozri Tiež: