7 vecí, ktoré ste nevedeli o neslávne známom sivom súbore Man United, 21 rokov po TOM, čo sa zmenilo v polčase

Riadok Zed

Ryan Giggs má na sebe dve rôzne súpravy Man United ... v tej istej hre(Obrázok: Getty Images)Je to nepochybne najznámejšia porucha šatníka v histórii Premier League.


13. apríla 1996 - presne pred 21 rokmi - mal Manchester United nočnú moru proti Southamptonu. Po strašných prvých 45 minútach v The Dell sa ocitli 3: 0 až po Svätých, ktorí boli uprostred zostupového súboja.To, čo nasledovalo, sa zapísalo do futbalového folklóru. Sir Alex Ferguson vošiel do obliekacieho tímu a okamžite zaštekal: „Vyzlečte si tú súpravu, zmeníte sa ...“ a v druhej polovici sa United objavili v úplne novom modrobielom prúžku.


Matthew Le Tissier strieľa na bránu, pretože Ryan Giggs robí výzvu počas zápasu medzi Southamptonom a Manchesterom United, ktorý sa konal 13. apríla 1996.

Teraz to vidíte… (Obrázok: Shaun Botterill/Getty)

Barry Venison vyzýva Ryana Giggsa k uvoľneniu lopty počas zápasu medzi Southamptonom a Manchesterom United, ktorý sa konal 13. apríla 1996

… Teraz nie (Obrázok: Shaun Botterill/Getty)manžel žaluje manželku za škaredé dieťa

Spravodlivo voči Fergie, zmena súpravy fungovala ... nejako. Aj keď boli United v druhej tretine oveľa lepší, stále prehrávali 3: 1.

Ale to všetko si vedel, však? Ako oddaný fanúšik Premier League ste už dobre poznali detaily jedného z najbizarnejších incidentov v histórii súťaže, však?


Preto sme si 21 rokov po udalosti mysleli, že vám povieme pár vecí o debakli sivej súpravy, ktorý ste pravdepodobne NEVEDELI…

1. Sivý pás bol prvým pokusom United o oblečenie, ktoré by mohlo fungovať ako oblečenie na voľný čas pre fanúšikov, ako aj ako súprava pre hráčov.

Stačí povedať, že Sir Alex Ferguson nebol fanúšikom tejto stratégie.

(Obrázok: Getty)

2. United mal na sebe prúžok predtým štyrikrát ... a ani raz nevyhral.

V sivých farbách remizovali s Nottinghamom Forest a prehrali s Aston Villou, Arsenalom a Liverpoolom. Piaty vzhľad zostavy by bol jej posledným.

Eric Cantona v akcii za Manchester United počas zápasu proti Nottinghamu Forest na City Ground, 27. novembra 1995

(Obrázok: Popperfoto/Getty)

3. Súprava bola „vyradená“ (t. j. zošrotované a vyhodené do koša) dva dni po zápase, to znamená, že existoval menej ako sezónu.

Po výmene súprav Umbro znížil cenu nového prečnievajúceho pásu o 10 libier v snahe zmierniť ranu rozhorčeným rodičom, ktorí už pristáli na súprave United pre svoje deti.

David Beckham v akcii proti Aston Ville vo Villa Parku 19. augusta 1995

(Obrázok: Dave Rogers/Allsport)

4. Zvláštne je, že United nemali ani na sebe „správne“ šedá súprava v ten deň.

Skôr ako kombináciu šedo-šedo-košeľových šortiek a ponožiek používali iba dres proti Southamptonu, ktorý bol spojený s bielymi šortkami a ponožkami, ktoré sa bežne používali s domácim dresom.

Eric Cantona v stene počas zápasu medzi Liverpoolom a Manchestrom United 17. decembra 1995

(Obrázok: Allsport)

5. Na začiatku tej istej sezóny mal podobný problém aj Leeds United.

Počas výhry hostí 2: 0 v Boltone v decembri 1995 mal Leeds na sebe zelený a modrý pás. Hráči Leedsu sa neskôr sťažovali, že sa nevidia pod reflektormi.

Našťastie pre nich, manažér Howard Wilkinson sa rozhodol pre dramatickú zmenu zostavy v strede hry.

(Obrázok: Getty Images Europe)

6. Teraz to môže vyzerať hlúpo, ale v tom čase to vyzeralo, že táto fraška môže rozhodnúť o titule v Premier League.

Pred zápasom mal United na čele tabuľky šesť bodov. Deň po porážke porazil Newcastle Aston Villa, aby znížil rozdiel na tri body a odohral iba tri zápasy. Našťastie pre Fergie, Keegan šiel do svojho slávneho „Bol by som rád, keby sme ich porazili“ revala len o dva týždne neskôr ... a Newcastle odpadol.

Kevin Keegan s Alexom Fergusonom

(Obrázok: PA)

7. Zatiaľ čo Fergie rýchlo obviňovala pás, hráči skutočne nevideli (odpustenie slovnej hračky) problém.

O nejaký čas neskôr, Lee Sharpe povedal The Guardian: „Nie som si istý, či niektorý z hráčov spomenul súpravu. Osobne som mal pocit, že hráme veľmi zle a že nemôžeme viniť nič alebo nikoho iného než seba. “

(Obrázok: Ebay)

Táto pripomienka možno priniesla Sharpe posledný sušič vlasov Fergie…