10 najlepších múzeí v Británii, za ktoré hlasovali turisti

Veľká Británia A Írsko

Spojené kráľovstvo je domovom celého radu brilantných múzeí od historických budov po galérie s pôsobivými zbierkami umenia - existuje však niekoľko elitných, ktorí návštevníkov nikdy neoslnia.

Teraz najlepších 10 britských múzeí odhalili samotní turisti, v tomto roku Cestovatelia na portáli TripAdvisor Choice Awards .

Londýn sa ukázal byť hitom cestovateľov, pretože v hlavnom meste sa nachádza 6 z 10 múzeí, vrátane miesta na prvom mieste v zozname.

Našu pozornosť však neupútalo iba londýnske múzeum; v zozname je aj niekoľko skvelých ponúk v Yorku, Edinburghu a Belfaste.

10 najlepších britských múzeí

1. Múzeum Victoria & Albert, Londýn

(Obrázok: TMS)

Umiestňuje viac ako dva milióny predmetov zo sveta umenia a dizajnu, ktoré trvajú 5000 rokov v kreatívnom priemysle.

khabib vs poirier uk čas

V múzeu sa pravidelne konajú vzrušujúce výstavy - ako napríklad jeho slávna pocta Davidovi Bowiemu - a čaká na vás množstvo umenia a módy.

Stáva sa stále obľúbenejším ako kedykoľvek predtým, pričom zástupca riaditeľa Tim Reeve odhalil, že toto leto sa ukázalo ako dva najrušnejšie mesiace v histórii múzea.

Cena vstupného: zadarmo

TripAdvisor odporúča: Komentovaná prehliadka múzea Viktórie a Alberta . Ceny od 35 libier.

2. Národná galéria, Londýn

(Obrázok: PA)

Národná galéria s výhľadom na ikonické londýnske Trafalgarské námestie vďaka svojej skutočne pôsobivej zbierke obrazov naďalej láka davy milovníkov umenia z celého sveta.

Galéria má vystavených viac ako 2 300 kusov, ktoré sa datujú už od polovice 13. storočia, nehovoriac o tom, že je tu vždy veľa skvelých výstav.

Cena vstupného: zadarmo

TripAdvisor odporúča: Súkromná prehliadka: Prehliadka Národnej galérie v Londýne so sprievodcom historikom umenia . Ceny od 76,29 libier.

3. Britské múzeum, Londýn

(Obrázok: NEWSAMpix)

Vráťte sa do starovekého Egypta, obdivujte umelecké diela z celého sveta alebo sa v tomto bezplatnom múzeu dozviete všetko o rozsiahlej histórii rôznych ríš; v zásade je Britské múzeum ideálnym hotspotom pre kultúrne supy.

Potom je tu samozrejme aj úžasná architektúra budovy - Veľký dvor rozhodne stojí za návštevu.

Cena vstupného: zadarmo

TripAdvisor odporúča: Prehliadka Britského múzea v Londýne vrátane Rosettského kameňa . Ceny od 20,70 libier.

Štyri. Prírodovedné múzeum, Londýn

(Obrázok: AFP)

Nie je prekvapením, že vás toto múzeum prevedie cestou, kde objavíte všetky najlepšie časti prírodného sveta.

čierny škriatok na poličke

Expozície dinosaurov sú obzvlášť vzrušujúce - najmä pre deti -, ale existuje aj mnoho ďalších zvierat, ktoré čakajú na svoje objavenie v dávnych dobách.

Nezabudnite si pozrieť „Dúfam“. obrovská kostra modrej veľryby, ktorá zdobí vstupnú halu v neprítomnosti dinosaura Dippyho!

Cena vstupného: zadarmo

Čítaj viac

Školské prázdniny nápady na nápady
Čo robiť túto Veľkú noc Najlepšie lovy veľkonočných vajíčok Lacné ponuky do divadla 10 najlepších múzeí vo Veľkej Británii

5. Churchill War Rooms, Londýn

(Obrázok: Getty)

Milovníci histórie by mali zamieriť do tohto tajného bunkrového múzea z 2. svetovej vojny, kde sa môžete dozvedieť všetko o živote a dedičstve Winstona Churchilla.

Prezrite si miestnosti kabinetu a zistite viac o tom, ako ikonický politik priviedol Britániu k víťazstvu v druhej svetovej vojne.

Cena vstupného: Vstupenky pre dospelých od 19 libier, detské lístky od 9,50 libry.

TripAdvisor odporúča: Historická prechádzka po Londýne vrátane Westminsteru a vstupu do miestností Churchill War - je to 2 -hodinová pešia prehliadka hlavného mesta, kde sa dozviete veľa o histórii. Ceny od 43 libier.

6. Národné múzeum Škótska, Edinburgh

(Obrázok: ullsteinov obrázok cez Getty)


Vydajte sa na výlet po škótskej histórii a kultúre v tomto preplnenom múzeu, ktoré zahŕňa všetko od ikonických umeleckých diel až po najväčšie prielomy vedy a techniky.

Skúmate s deťmi? Uistite sa, že sa zastavíte v impozantnom trojmetrovom LEGO modeli múzea, aby ste si užili zábavné dni.

Cena vstupného: zadarmo

TripAdvisor odporúča: Súkromná prehliadka mesta Edinburgh a prehliadky mesta Patria sem hlavné pamiatky vrátane Scottovho pamätníka, Edinburského hradu a Kráľovskej míle. Ceny od 50 libier.

7. Národné železničné múzeum, York

(Obrázok: Getty)


Najväčšie železničné múzeum vo Veľkej Británii, NRM je hostiteľom jedného MILIÓNU predmetov zobrazujúcich históriu železničnej dopravy v Británii a spôsoby, akými priemysel zmenil národ.

A aby ste mali niečo skutočne špeciálne, prečo si nevychutnať miesto na popoludňajší čaj v nádhernom zrekonštruovanom koči múzea?

Cena vstupného: zadarmo

kanál Anglicko vs Bulharsko

TripAdvisor odporúča: York Pass vrátane Hop-On Hop-Off Tour zahŕňa okružný lístok, ponuky 2-4-1 a zľavy na jedlá v York Earl Grey Tea Room, Living Room a Strada. Ceny od 38 libier.

Čítaj viac

Dovolenka v Británii nápady
Cenovo dostupné britské destinácie Najlepšie britské dovolenkové parky Najlepšie piesočné pláže vo Veľkej Británii Najlepšie pešie prázdninové destinácie

8. Titanic Belfast, Belfast

(Obrázok: Photolibrary RM)

Už len exteriér múzea musíte počas cesty vidieť a pútavá konštrukcia stojí vysoko medzi okolitou lodenicou.

Vstúpte dovnútra a objavíte komplexnú výstavu o tragickej ceste Titanicu, od procesu stavby až po osudovú prvú plavbu.

Cena vstupného: Vstupenky pre dospelých od 18 libier, detské lístky od 8 libier.

TripAdvisor odporúča: Vstupenka na Titanic Belfast: Návštevnícky zážitok z Titanicu vrátane kočovníka SS . Ceny od 18 libier.

9. Galéria a múzeum umenia Kelvingrove, Glasgow

(Obrázok: Skupina SNS)

veľký brat 2017 obsadenie

Táto pôsobivá galéria umenia ponúka všetko od klasických diel po moderné umelecké diela a môže sa pochváliť výstavami zameranými na široké spektrum tém od známych maliarov až po superhrdinské komiksy.

Je toho veľa, čo vidieť a robiť, a vďaka množstvu artefaktov si môžete užiť skvelý deň.

Cena vstupného: zadarmo

TripAdvisor odporúča: Súkromná prehliadka Glasgowského West Endu . Ceny od 85 libier.

10. Imperial War Museum, Londýn

(Obrázok: )

Milovníkov histórie určite zaujmú výstavy a artefakty v tomto múzeu, ktoré rozpráva príbehy o skúsenostiach ľudí s modernou vojnou, od prvej svetovej vojny až po konflikty, ku ktorým dochádza dnes.

Cena vstupného: zadarmo

TripAdvisor odporúča: Pôvodná prehliadka Londýna: Hop-on-Hop-off . Ceny od 32 libier.