Čo by rodičia mali vedieť o Assassin's Creed: Origins

Technológie

Desiata hra zo série Assassin’s Creed bola doteraz propagovaná ako najnásilnejšia a najbrutálnejšia hra v sérii.

Zatiaľ čo nový bojový systém má fanúšikov, ktorí sa dožadujú hrať novú hru od Ubisoftu, rodičia čítajúci podobné titulky môžu byť trochu znepokojení. Existuje obrovské množstvo užitočných informácií pre rodičov o hre — od VSC, PEGI a AskAboutGames.com aby sme vymenovali aspoň niektoré – ktoré pomáhajú pri informovanom rozhodnutí o hre.

Nájdenie a prečítanie detailov však môže chvíľu trvať. Aby sme vám pomohli, tu je všetko, čo potrebujete vedieť o hre pred jej kúpou.

Prehľad

Assassin's Creed Origins je akčná adventúra od Ubisoftu, kde hráči skúmajú pseudohistorické prostredie otvoreného sveta, aby zabíjali ciele, zbierali predmety a dostali sa do väčšej časti sveta.

Táto hra sleduje príbeh egyptských vrahov, ktorí zlikvidovali tajný rozkaz, ktorý ohrozuje Kleopatrinu moc. Hráči skúmajú egyptské, grécke a rímske prostredie v otvorenom svete s misiami na hľadanie, prenasledovanie a zabíjanie ľudských nepriateľov.

Video sa načítavaVideo je nedostupnéPrehrajte kliknutím Klepnutím spustíte prehrávanie Video sa čoskoro automaticky prehrá8ZrušiťHrať teraz

Aj keď hlavným cieľom hry nie je obnoviť históriu, berie svoje prostredie a časové obdobie vážne. Tento rok bude k dispozícii režim Discovery Tour, ktorý vytvorí interaktívne hodiny histórie so zvukovým rozprávaním, obrázkami, kresbami, ale bez boja.

Podrobnosti hodnotenia

Vo Veľkej Británii je Assassin’s Creed Origins hodnotený podľa Ísť ako vhodné len pre osoby staršie ako 18 rokov, pretože zobrazuje hrubé násilie voči ľudským postavám, bezdôvodné zabíjanie viacerých nevinných ľudských postáv, násilie voči zraniteľným ľudským postavám, zobrazovanie sexuálnej aktivity s viditeľnými pohlavnými orgánmi a používanie sexuálnych nadávok.

finalisti tanca na ľade 2019

The VSC rozširuje svoje hodnotenie PEGI o zdôraznenie, že hra obsahuje rozkúskovanie a strašné zobrazenia smrti. Tieto násilné činy sú často spojené so silnou krvou a krvavými vizuálmi.

'Táto hra obsahuje zobrazenia bezdôvodného zabíjania nevinných ľudských postáv.' Keď to robíte v hre, VSC zdôrazňuje, že „úmrtia môžu byť svojou povahou názorné so silnými účinkami krvi“. Dochádza aj k násiliu voči zraniteľnejším postavám. Počas cutscény je dieťa držané za ramená a potom je bodnuté do trupu.“

najtvrdšie väznice v Anglicku

V hre je aj sex, s „zobrazením sexuálnej aktivity s viditeľnými pohlavnými orgánmi“. V bordeli v hre sú 'nahé páry [ktoré] je možné vidieť a počuť pri sexuálnom styku cez kovovú priečku. Táto hra obsahuje aj časté používanie sexuálnych nadávok. Slová „f**k“ a „c*nt“ sa nachádzajú všade.'

Nastavenia rodičovskej kontroly

V Assassin's Creed: Origins v PC verzii sú ovládacie prvky na vypnutie násilia alebo krvi. Ak hru hráte v rodine s mladšími členmi, môžete ovládať prístup k hre prostredníctvom rodičovskej kontroly vášho systému.

To vám umožňuje nastaviť používateľské účty pre deti, ktoré umožňujú hrať iba hry s určitým hodnotením bez zadania hesla. Ak to urobíte, nezabudnite na prihlásenie do nadradeného účtu vyžadovať heslo.

Alternatívne hry

Pre mladších hráčov môžete zvážiť nasledujúce alternatívy. Nie sú o nič menej vzrušujúce alebo bujaré, ale zmierňujú násilie pomocou obsahu vhodného pre mládež.

  • Horizon Zero Dawn (PEGI 16)
  • Zelda Breath of the Wild (PEGI 12)
  • ReCore: Definitive Edition (PEGI 12)
  • Lego City Undercover (PEGI 7)
  • Portal Knights (PEGI 7)
  • Yonder: The Cloud Catch Chronicles (PEGI 3)

Ak ste rodič, chcete podporiť mojich video sprievodcov a získať prístup ku komunite ďalších mamičiek a otcov, ktorí diskutujú o tom, ako môžu hry získať viac, zvážte prihlásením na odber môjho projektu Patreon .

Najčítanejšie
Nenechajte si ujsť